MERT AYDIN - Samantha Stosur farklı bir tenisçi. Teklerden çok çiftlerde ön planda. Bir ara Birleşik Amerikalı Lisa Raymond'la oluşturdukları ikili, dünyanın 1 numarasına kadar yükselmişti. Şimdilerde de 5 numarada. Ama teklerde de yükselmeye başladı 25 yaşındaki Ozi. Küçük yaşlarda evini sel basmasa ve Adelaide kentine taşınmasalar belki tenisçi olmayacaktı. Hayat böyle bir şey.

2005 Amerika Açık'ta çiftler finalini Raymond'la kazanmıştı Stosur. Rakipleri İtalyan Pennetta ve Rus Elena Dementieva'ydı. Stosur zaferle ayrılmıştı korttan. Şimdi Fransa Açık'ta teklerde 3. turda karşısındaydı Dementieva. 4 numaralı seribaşı Rus Elena Dementieva, turnuvanın favorilerinden biriydi ve 2004'te final oynamıştı bu turnuvada.

2009 Ocak ayında Rus Marie Claire dergisinin kapağındaydı Elena. Ama kortta ne olacaktı? 2007 İstanbul Cup şampiyonu Dementieva, ilk sette beklenenin altında bir görüntüdeydi. Stosur 2 servis kırıp 1 kırdırırken çetin ceviz olduğunu kanıtlıyordu. 6-3'tü ilk setin sonucu.

İkinci sette Dementieva toparlanmış görünüyordu. Ama bu sadece ilk sete oranla bir gelişmeydi. 57 dakika süren bu sette Rus raket, rakibinden sadece 1 fazla winner bulurken 6 fazla puan alıyordu. 6-4'le setler eşitlenmişti.

Final setinde ise Stosur'un yönlendirdiği bir maç vardı. Bayan Elastik, oradan oraya koşuyor ama derin toplara müdahale edemiyordu. Sonuç 6-1'di ve Stosur 4.turdaydı artık.