Sturridge için 3.5 milyon euro

Chelsea ile Manchester City'i davalık eden Daniel Sturridge transferinde, mahkeme Kondra kulübünün 3,5 milyon euro yetiştirme bedeli ödemesine karar verdi.

Haberler - Ntvspor 15.01.2010 - 15:16

Sturridge için 3.5 milyon euro

Sezon başında olaylı bir şekilde Manchester City'den Chelsea'ye transfer olan Daniel Sturridge için mahkeme, Chelsea'nin 3,5 milyon euro bonservis bedeli ödemesini kararlaştırdı. Londra ekibi, Sturridge milli takımda oynadığı takdirde 1 milyon euro daha ödeyecek.

Manchester City'nin alt yapısında yetişen Sturridge, geçtiğimiz yaz City'nin yeni sözleşme teklifini reddederek, Chelsea'ye bedelsiz olarak imza atmıştı. Oyuncu 24 yaşın altında olduğu için Londra kulübünden yetiştirme bedeli isteyen City yönetimi ile Chelsea arasındaki sorun mahkemeye taşınmıştı. Mahkeme sonucunda City'e 3,5 milyon euro ödeyecek olan Chelsea, karardan memnun olduğunu açıkladı.

Mavi-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada,"İlk başta önerdiğimiz ücrete yakın bir karar çıktı" denildi.

20 yaşındaki oyuncu, Chelsea'de bu sezon fazla forma şansı bulamasa da Ocak ayı başında Chelsea'nin Watford ile oynadığı FA Cup maçında 2 gol atmıştı. Afrika Kupası nedeniyle Angola'da bulunan Drogba'nın yokluğunda teknik direktör Carlo Ancelotti, genç oyuncunun yeteneklerine güvendiğine söylemişti.

Sayfa Yükleniyor...