Bitiş düdüğü sonrası saha içinde çıkan olaylar nedeniyle kupa töreni yapılamadı.

İlişkili Haberler


Şampiyonluk kupasının Fenerbahçe-Galatasaray maçının ardından verilmesi de olayların büyümesi üzerine iptal edildi.

Daha sonra TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF yöneticileri ve kulüp yöneticileri toplantı yaptı. Toplantıda kupa töreninin Saracoğlu Stadı'nda mı yoksa başka bir yerde mi yapılacağı tartışıldı.

VALİLİK İPTAL ETTİ
Ancak İstanbul Valiliği son kararı verdi: Statta tören yapılmayacak ve Galatasaray kupasını soyunma odasında alacak.

TFF ise kupayı soyunma odasında verme konusunda çekimser kaldı. Bunun üzerine Galatasaray yönetimi kupayı almadan stattan çıkmayacaklarını açıkladı.

TFF SOYUNMA ODASINA GETİRDİ CİM BOM REDDETTİ
Federasyon yetkilileri de Galatasaray'ın bu isteğinin ardından yaklaşık 1.5 saat sonra kupayı soyunma odasına getirdi. Fakat yönetim, kupayı soyunma odasında değil sahada almak istedi.
Fatih Terim, "Emeğimizin karşılığı kupayı soyunma odasında almayız" açıklamasında bulundu.

ÇİMLER SULANDI, FENERBAHÇE MARŞI ÇALINDI
Bunun üzerine Galatasaraylı futbolcular sahaya çıkartılması kararı alındı. Takım, boş tribünler önünde kupayı almayı beklerken stadyumun elektrikleri kesildi ve çimler sulanmaya başlandı. Ayrıca Fenerbahçe Marşı çalınmaya başlandı.

BAŞBAKAN EL KOYDU
Tam bu sırada Başbakan Tayyip Erdoğan olaya el koydu ve kupanın Galatasaray'a verilmesi talimatını iletti. Başbakan'ın talimatını Abdürrahim Albayrak açıkladı.

Başbakan'ın talimatının ardından çimlerin sulanması durduruldu. Fenerbahçe Marşı da durduruldu. Ardından polis sahaya girerek bir kordon oluşturdu.

IŞIKLAR YAKILDI YÖNETİM SAHADA
Işıkların açılmasının ardından Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman sahaya girdi. Tribünleri terketmeyen bir grup taraftar da "Sen bizim Kocaman grurumuzsun!" diye tezahürat yaptı. Kocaman sahayı turlarken Ünal Aysal, Ali Dürüst ve Abdürrahim Albayrak da sahaya çıktı.

VE FUTBOLCULAR SAHADA
Son olarak Fatih Terim ve futbolcular da sahaya geldi. TFF Başkanı Yıldırım Demirören de kupayı Galatasaray'a verdi. Böylece Galatasaray Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda şampiyonluk kupasını kaldırmış oldu. 

Fenerbahçe takımı ise stadı terketti...