Süleyman Hurma hakkında suç duyurusu

Kayserispor'un resmi internet sitesinde 3 gazeteci hakkında isim vererek suçlamalarda bulunan Genel Müdür Süleyman Hurma hakkında Kayseri Cumhuriylet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

28.04.2009 - 17:28

KAYSERİ - Kayserispor Genel Müdürü Süleyman Hurma hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Avukat Uğur Altun, yaptığı yazılı açıklamada, Kayserispor Genel Müdürü Süleyman Hurma'nın müvekkili olduğu 3 gazeteci hakkında çok ağır ve asılsız ithamlarda bulunduğunu ifade etti.

Hurma'nın, Kayserispor'un resmi internet sitesinde yayınlanan yazısında, Kayseri'de itibar sahibi olan 3 gazeteci hakkında tamamen asılsız iddialarda bulunup, yazının devamında da müvekkillerine hakaret ettiğini belirten Altun, ''Anılan duyuruda, müvekkillere yapılan mesnetsiz iddia ve hakaretler nedeniyle kendisi ve diğer sorumlular hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş ve ayrıca Kayserispor resmi internet sitesinde yayınlanan bahse konu yazının ve içeriğinin düzeltilmesi amacıyla noterden ihtar

çekilerek düzeltme metni gönderilmiştir. Bununla beraber, anılan yazı tarafımızdan maddi ve manevi tazminat davasına da konu edilecektir. Kayserispor Genel Müdürü Süleyman Hurma'nın hakaret içeren bu sözleri sarf etmesi demokratik bir ülkede basını susturma girişimidir. Basın Kanunu'nun 3. maddesi ile Anayasa'nın 26, 27 ve 28. maddelerinde düzenlenen basın özgürlüğünün bir parçası olan eleştirme hakkının sindirilememesidir. Kentimizin güzide kulübü Kayserispor'un genel müdürü olarak böyle bir açıklamayı yapmasını bir talihsizlik olarak değerlendiriyoruz. Bu tutum ve davranışları sadece kendisine değil, Kayseri ve Türk futboluna da zarar vermektedir'' dedi.

Avukat Uğur Altun, Süleyman Hurma'nın, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti tarafından 26 Nisan tarihinde bir bildiri ile kınanmasına rağmen, bu haksız tutumunu sürdürdüğünü belirterek, ''Hurma, bahse konu yazıda müvekkillerimin isimlerini zikrederek hakaretine bir yenisini eklemiştir. Konunun yargıya intikal etmiş olması nedeniyle daha fazla açıklama yapmayı doğru bulmuyoruz'' diye konuştu.

Kayserispor Genel Müdürü Hurma'nın bir internet sitesinde yaptığı ''Dolandırıcı gazetecilerin yazdıklarına itibar etmeyin'' şeklindeki açıklamasına Kayseri Gazeteciler Cemiyeti tepki göstererek, gazetecilerin töhmet altında bırakıldığını belirtmiş, bunun üzerine Hurma kulübün internet sitesinde yeniden açıklama yapmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...