Süleyman Seba NTV SPOR'a konuştu

Beşiktaş'ta yaklaşan kongre öncesi Onursal Başkan Süleyman Seba NTV SPOR'un sorularını yanıtladı. Her iki başkana da mesajlar gönderen Seba 'Beşiktaş'a yakışan bir kongre olsun' dedi.

Ntvspor 27.01.2010 - 23:16

Süleyman Seba NTV SPOR'a konuştu

Beşiktaş'ta seçimli genel kurula sayılı günler kala, siyah-beyazlı kulübün Onursal Başkanı Süleyman Seba kongreyi NTVSPOR'a değerlendirdi. Başkan adayları Yıldırım Demirören ve Murat Aksu'ya nasihatlarda bulunan Seba, eski yönetim kurulu üyesi Metin Keçeli'nin yaptığı açıklamalara ise sert tepki gösterdi.  NTV SPOR'dan Hakan Gündoğar'ın sorularını yanıtlayan Seba 'Beşiktaş'a yakışan bir kongre olsun' dedi.

"BEŞİKTAŞ'A YAKIŞAN BİR ATMOSFER OLSUN"
"Benimle ilgili lüzumsuz bir takım şeyler söyleniyor. Birini desteklediğime dair söylentiler çıkıyor. Camiama teşekkür ediyorum, spor camiasına teşekkür ediyorum. Ama bunlardan rahatsız oluyorum. Beşiktaş'ın Pazar günü kongresi var. Benm temennim Beşiktaş'a yakışan bir atmosfer olsun. 100 senelik bir maziye sahip olan Beşiktaş'ı lüzumsuz hallere düşürmesinler" ifadesini kullanarak her iki başkan adayına da mesaj gönderen Süleyman Seba "Metin Keçeli'nin söylediği bir takım şeyler var. Her şeyden önce iki adayın Beşiktaş'a yakışır bir tutumla hareket etmesi benim en büyük temennimdir. Havalar müsait olduğu takdirde oy kullanacak kişi sayısının 10 binlere çıkacağını umuyoru" dedi.

"BİZ İMKANSIZLIKLARLA BUGÜNE GELDİK"
Beşiktaş'ta geçen yılları hakkında da açıklamalarda bulunan Seba "Beşiktaş'ta çok uzun senelerimiz geçti. 60 senem geçti. Bugünkü nesil bunları hatırlamaz. O günlerden bugünlere geldik. Bana sorulursa o günlerimiz çok daha muhteşemdi. Şimdi bakıyorsunuz maddi açıdan çok şeyler ortaya konuyor. Bizim zamanımızda böyle şeyler yoktu. 1984'te göreve geldiğimde çok imkansızlıklar içindeydik. Ümit ediyorum Beşiktaş'a faydalı olmuşuzdur. Yalnız kulübün aldığı neticelerle değil, arkadaşlarımla beraber imkansızlıklar içerisinde hayırlı şeyler kazandırdığım düşüncesindeyim. Ben hep eskinin güzelliği ile kendimi savunuyorum" ifadesini kullandı.

"KAZANAN BİLEĞİNİN HAKKIYLA KAZANSIN"
Başkan Yıldırım Demirören ile bir konuşma gerçekleştirdiğini de sözlerine ekleyen Süleymen Seba "Bir takım her sene şampiyon olacak diye bir şey yok. Ben Yıldırım Demirören'e aynı ifadeleri kullandım. Ben ona 'Her sene şampiyon olacağız diye bir şey yok. İspanya'dan başladık. Barcelona her sene şampiyon olur mu? Manchester United her sene şampiyon oluyor mu? Senden rica ediyoruz. Bu sene olmaz seneye olur. Ama Beşiktaş Kulübü'nü arındır dedim. İnşallah hayırlısı olur. Benim bütün ümidim yakışan bir kongre olması. Kazanan bileğinin hakkıyla kazansın" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...