Sultanahmet Camisi İmam-Hatibi İshak Kızılaslan, şampiyon olmaları halinde hem Demba Ba'yı hem de Beşiktaş taraftarlarını sabah namazına beklediklerini söyledi.

Kızılarslan, "Şampiyon olursak bütün taraftarlarımızı sabah namazına Sultanahmet Camisi'ne bekliyorum" diyen Demba Ba'nın sevdikleri bir oyuncu olduğunu söyledi.
Kızılaslan, Beşiktaşlı taraftarların Demba Ba'nın davetine ilgi göstermesi halinde yaşanabilecek yoğunluğun sıkıntı olmayacağını vurgulayarak, "Camimiz, avlusuyla ve diğer taraflarıyla her zaman açıktır. Gerekirse Ayasofya Meydanı'nı da kullanırız" dedi.

İlişkili Haberler

Kızılarslan, “Ben Fenerbahçe taraftarıyım, oğlum da Beşiktaşlı ve Demba Ba'yı çok seviyor. Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Trabzonsporlu olmak üzere diğer taraftarlarımızı, insanlarımızı da camiye davet ediyoruz. Demba Ba sayesinde bu belki alışkanlık haline gelebilir" dedi.

İshak Kızılaslan, Demba Ba'nın Sultanahmet Camisi'ni tercih etmesinin nedeni konusunda "Burada namaz kılmış. Namaz kılan bir kişinin buraya gelmeyi arzu etmesi çok normal. Turistlerin en çok ziyaret ettiği camilerden biri" diye konuştu.

"İNANÇLA VE ŞEVKLE OYNUYORLAR"

Kendisinin de amatör futbol oynadığını vurgulayan Kızılaslan, Beşiktaş'ın da ligde iyi gittiğini vurguladı.

Siyah-beyazlı takımın inançla ve şevkle oynadığını anlatan İshak Kızılaslan, "Çok arzulular, bu hoşuma gidiyor" diye konuştu.

CEMAATTEN DESTEK

Sultanahmet Camisi'nin cemaati de Demba Ba'nın sabah namazı çağrısına destek verdi.

Beşiktaşlı olduğunu belirten Ferhat Kılıç, Çarşı Grubu olarak Demba Ba'dan büyük işler beklediklerini ve şampiyon olmaları halinde sabah kalkıp camide yer alacaklarını dile getirdi.

Fenerbahçe'yi desteklediğini belirten Çetin Demir, Beşiktaş'ın şampiyonluğuna destek verdi. Demir, “Beşiktaş şampiyon olsun ben bile geleceğim" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'a sempati duyduğunu açıklayan Batuhan Yalnızyiğit ise "Beşiktaş şampiyon olsun, değil sabah namazına, şükür namazına bile gelirim" dedi.