Sultanlar'dan bayram hediyesi

Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda Filenin Sultanlar'ı, ilk maçında Çin'i 3-1 mağlup etti.

29.10.2010 - 15:56

Sultanlar'dan bayram hediyesi

NTV SPOR ekranlarından CANLI olarak yayınlanan maçta Filenin Sultanlar'ı, Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası'ndaki ilk maçında Çin'i 3-1 mağlup etti.

Karşılaşmaya iyi başlayan Sultanlar, ilk teknik molaya 8-7 üstün girdi. Teknik moladan sonra yaptığı basit hatalarla skorda geriye düşen Milliler, Çin'in de etkili oyunu karşısında direnemedi ve ilk set Çin'in 25-19 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci sete ise çok iyi başlayan Filenin Sultanları, ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Neslihan ve Seda'nın etkili oyunuyla set boyunca üstünlüğünü devam ettiren ay-yıldızlılar, ikinci seti 25-14 alarak karşılaşmada durumu eşitledi.

Karşılaşmanın üçüncü seti ise oldukça çekişmeli başladı. 6-6 beraberlikten sonra oyuna ağırlığını koyan Türkiye, Neslihan'ın muhteşem oyunu ile farkı açarak farkı 19-14 ile 5'e kadar çıkardı. Üçüncü setin kalan dakikalarında da üstünlüğünü sürdüren Sultanlar, seti 25-20 kazanarak karşılaşmada 2-1 öne geçti.

Maçın dördüncü seti de büyük bir çekişmeye sahne oldu. Özellikle Seda'nın etkili oyunu ile ilk teknik moladan sonra farkı açan Sultanlar, ikinci teknik molaya 16-13 önde girdi. Setin son bölümünde de rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Milliler, dördüncü seti 25-17, maçı da 3-1 kazanarak Dünya Şampiyonası'na çok önemli bir galibiyetle başladı.

Sultanlara bu büyük zaferi getiren en önemli oyuncuların başında gelen Neslihan Darnel, 26 sayı kaydederek maçın en skorer oyuncusu oldu. Seda Tokatlıoğlu'nun 16 sayısı ve Eda Erdem'in 12 sayısı da galibiyette büyük rol oynadı.

Çin'de ise 16 sayı ile oynayan Li Juan ve Xue Ming mağlubiyete engel olamadı.

Filenin Sultanları Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası'ndaki ikinci maçında yarın TSİ 07.00'de Rusya ile karşılaşacak. Bu önemli karşılaşma da NTV SPOR ekranlarından ve NTVSPOR.NET'TEN CANLI olarak yayınlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...