Super Bowl'un kralı Saints oldu

Brad Pitt'den Tom Cruise'a birçok yıldızın yer aldığı Super Bowl maçında 10-0'ı çeviren New Orleans Saints, favori Indianapolis Colts'u şaşkına çevirdi.

Ntvspor 08.02.2010 - 10:10

Super Bowl'un kralı Saints oldu

Amerikan sporlarının en önemli gecelerinden birinde, Super Bowl maçında Miami'de New Orleans Saints ile Indianapolis Colts karşılaştı. Bu dev maçın favorisi Indianapolis Colts'un hüsrana uğradığı maçta mutlu sona ulaşan 31-17'lik skorla New Orleans Saints oldu. New Orleans Saints bu sonuçla tarihinde ilk kez Super Bowl kazandı.

Drew Brees'in rekora ortak olarak 288 yard tamamlayan 32 pas verdiği maçta Pierre Thomas ile Jeremy Shockey touchdown'lara imza attı. Colts quarterback'i Peyton Manning'in pasında araya girerek topu çalan Tracy Porter zafere katkı yaparken Garrett Hartley, 40 yardı aşan 3 saha golüyle Saints'in maçın başlarında 10-0 geriden gelmesini sağladı.

DREW BREES DAMGASI
New Orleans Saints'te Drew Brees'in etkileyici performansı büyük zaferin kazanılmasına büyük katkı yaptı. Drew Brees 'Super Bowl MVP'si seçildi.

YILDIZLAR GEÇİDİ
Brad Pitt'den Tom Cruise'a kimi arasanız Super Bowl maçındaydı. New Orleans'ta yaşayan Pitt, zaman zaman saha içerisinde golf arabasıyla gezerek marşlar söylerken Tom Cruise diğer taraftarlar gibi kızı Suri de yanındayken biletleriyle stada girdi. Demi More ve Ashton Kutcher korumaları olmadan geldikleri maçta zaman zaman basın karşısında zor anlar yaşadı. John Travolta, Saints'in geri dönüşünü göremeden maçtan ayrılırken LL Cool J ve Miami Dolphins sahipleri Gloria Estefan ile eşi Emilio da Super Bowl'da yer alan ünlü isimler arasındaydı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...