Süper büyük slalomda Gisin ve Guay

Alp Disiplini Dünya Kupası’nda hem bayanlarda hem de erkeklerde süper büyük slalom heyecanı vardı. İsviçre'de yapılan bayanlar yarışını Dominique Gisin, Norveç'te yapılan erkekler yarışını ise Eric Guay kazandı.

Haberler - Ntvspor 08.03.2010 - 10:26

Süper büyük slalomda Gisin ve Guay

İsviçre'nin Crans Montana Kayak Merkezi’nde yapılan bayanlar büyük slalom yarışı büyük bir sürprize sahne oldu. İsviçreli kayakçı Dominique Gisin 1 dakika 24.14 saniyelik derecesiyle kariyerinin ilk Dünya Kupası süper büyük slalom yarışını kazandı.

Daha önce Cran Montana'da yapılan iniş yarışını kazanarak iniş kategorisindeki şampiyonluğunu ilan eden Birleşik Amerikalı Lindsay Vonn saniyenin yüzde 15'i kadar daha yavaştı ve bu kez ikincilikle yetindi. Vonn, en yakın rakibi Maria Riesch'in 8'inci olması üzerine genel klasman şampiyonluğuna çok yaklaştı.

Vancouver'da yetkililerin tartışılan kararı sonucu piste iki kez çıkıp başarısız olunca gözyaşlarına boğulan Julia Mancuso ise üçüncü sırayı aldı.

Norveç'te yapılan erkekler süper büyük slalom yarışı ise Kanadalı Erik Guay’in zaferiyle sona erdi. Kanadalı kayakçı kariyerinin ikinci Dünya Kupası yarışını kazandı. İkincilik  Avusturyalı Hannes Reichelt'in olurken üçüncülüğü Norveçli Aksel Lund Svindal ile İsviçreli Tobias Gruenenfelder paylaştı.  Bir gün önce aynı yerde iniş şampiyonluğunu ilan eden Didier Cuche ise pistten çıkınca diskalifiye oldu.  Bu yarışta 6'ıncı olan Michael Walchhofer  super g klasmanındaki liderliğini sürdürdü.

Sayfa Yükleniyor...