Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, Süper Toto Süper Lig'in ertelenmesi gerektiğini belirterek, ''Ligler, şike soruşturmasında bir an önce karar vermekten çok, sıcaklar nedeniyle ertelenmeli. Devre arasında bir ay yerine 10 gün izin yeterli olur'' dedi. 

Takımın Hollanda'da yaptığı hazırlık kampını ziyaret eden Türkmen, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

''Ligler ertelenecek mi?'' sorusunu yanıtlayan Türkmen, ''Yani ertelenecek, ertelenecek zaten. Futbol Federasyonu da açıklama yaptı biz yönetimdeyken ağustosun ortasında ya da üçüncü haftasında başlatacağız diye. Biraz taşların yerine oturması, şu havanın dağılması gerekiyor. O anlamda önemli diye düşünüyorum'' dedi.

''SÜPER LİG'E ÇIKMANIN TADINI YAŞAYAMADIK''
26 yıl aradan sonra Süper Toto Süper Lig'e çıkmanın tadını, tartışmalardan dolayı tam olarak yaşayamadıklarını ifade eden Nedim Türkmen, karşılaşmalarla, transfer edilen oyuncularla anılması gereken futbolun istenilmeyen başka olaylarla gündeme geldiğini ve bu havanın bir an önce dağılmasını arzuladıklarını söyledi. 

''Tartışmalar hem futbolun marka değerini öldürüyor, hem de kulüpler açısından çok büyük bir problem yaratıyor'' diyen Türkmen, şunları kaydetti: 

''Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti ve masuniyet karinesi var. Hiç kimse mahkeme kararıyla suçlu bulunana kadar suçlu addedilemez. Dolayısıyla şimdi Futbol Federasyonu Etik Kurulu, savcılıktan aldığı belgeleri değerlendirecek ve ona göre bir karar verecek. Karar, maalesef Türkiye'de aceleye getirilmeye çalışılıyor. Acele verilen karar yanlış bir karar olursa daha sonra bunu telafi etmek çok zor. Telafisi imkansız zararlar doğar.'' 

Herkesi sağduyulu olmaya davet eden Türkmen, ''Söz konusu olan Türk futboludur. Yanlış kararlar Türk futbolunu çok geriye götürebilir. O yüzden herkesi sağduyulu olmaya davet etmemiz gerekiyor'' diye konuştu.

''3 YABANCI OYUNCU TRANSFER EDECEĞİZ''
Hollanda'da devam eden kampı hem takıma moral vermek hem de denetim amaçlı ziyaret ettiğini dile getiren Türkmen, sol açık, stoper ve forvet mevkilerine 3 oyuncu daha alarak transferi kapatacaklarını açıkladı. 

Alınacak 3 oyuncunun da yabancı olacağını ifade eden Türkmen, ''Yerli futbolcu almayı düşünmüyoruz, çünkü kadromuz doldu. Bir Almanya'dan bir Portekiz'den bir de büyük ihtimalle Belçika'dan futbolcu transfer edeceğiz'' dedi. 

Taraftara takımlarını desteklemeleri çağrısında da bulunan Türkmen, yeni sezondaki hedeflerinin ligi ilk 10'da bitirmek olduğunu sözlerine ekledi.