Süper Mario'ya süper disiplin

Geçtiğimiz sezon transfer olduğu Liverpool'da beklentiyi karşılamayınca eski takımı Milan'a yeniden dönen futbolun "hınzır" çocuğu Mario Balotelli'ye aşırı disiplin kuralları kondu.

Haberler - DHA 26.08.2015 - 19:10

Süper Mario'ya süper disiplin

Milan bu şekilde, "Süper Mario"yu hizaya sokmaya kararlı olduğunu gösterdi. Her tür sporda olduğu gibi futbolda da disiplin esastır ve kulüpler bunu sağlamak için kadrolarına kattıkları oyuncuların önüne belli kurallar koyarlar. Ancak söz konusu sıra dışı kimliğiyle gündemden düşmeyen Mario Balotelli olunca kurallar da haliyle katlanıyor.

Kırmızı-siyahlı kulüp, öncelikle 25 yaşındaki forvetten özel hayatına ve sosyal medya hesaplarında paylaştığı mesajlara dikkat etmesini istedi.

Kulüp ayrıca oyuncudan, şekilden şekle soktuğu saçlarını artık abartılı bir şekilde kestirmemesini, gece hayatına son vermesini, sigara içmemesini, ölçülü bir şekilde alkol kullanmasını, ölçüsüz kıyafetlerle gezmemesini ve antrenman saatlerine uymasını istedi.

"ONU HİZAYA GETİRECEĞİZ" SÖZÜ VERMİŞ

Çizme basını söz konusu kuralları koyma fikrinin, kulübün imajının zedelenmemesini isteyen AC Milan Genel Menajeri ve Başkan Yardımcısı Adriano Galliani'den çıktığını yazdı. La Gazzetta dello Sport, Galliani'nin, transfer gerçekleşmeden önce Teknik Direktör Sinisa Mihajlovic'e, "Balotelli'yi hizaya getireceğiz" sözü vermesi üzerine bu kuralları belirlediğini kaydetti.

MİLAN KIŞLASI

Milan'ın bu sert kurallar için adeta Hava Kuvvetleri'nden esinlendiğini yazan Corriere della Sera gazetesi, "Balotelli Milan kışlasına girdi" başlığını kullandı.

İtalyan basını, bu kuralları kabul ederek, sözleşmeyi imzalayan Balotelli'nin, bunlara uymaması halinde ise kulübe ceza ödeyeceğini de yazdı.

La Gazzetta dello Sport ise, "Balotelli'ye askeri kurallar", "Balotelli karşıtı kurallar" gibi yorumlar yaptı. Sahadan çok, dışarıda yaptıklarıyla adından söz ettiren Balotelli, daha önce evinin tuvaletinde havai fişek patlatmıştı. Ünlü oyuncu, Manchester City'de oynadığı sırada ise, odasının

Sayfa Yükleniyor...