Tokat'ta Süper Amatör Lig'de, Niksar Belediyespor ile Erbaa Güreş İhtisasspor takımları Niksar İlçe Stadı'nda karşılaştı. Karşılaşmanın 3'üncü dakikasında Niksar Belediyespor Bayram Nazik'in attığı golle 1-0 öne geçti. Karşılaşmanın 32'nci dakikasında ise Niksar Belediyesporlu Fıratcan Koçboğa, kendisine faul yapıldığı gerekçesiyle hakem Hasan Eraslan'a itiraz etti.

Eraslan, futbolcuya itirazından dolayı sarı kart gösterdi. Fakat Fıratcan Koçboğa, itirazlarını sürdürünce hakem ikinci sarı karttan kırmızı kart göstererek oyuncuyu attı. Bu sırada hakem Hasan Eraslan, futbolcu Fıratcan Koçboğa'nın çıkardığı formayı yüzüne attığını belirterek, karşılaşmayı tatil etti.

Karşılaşma sonrası, maçı psikolojisi bozulduğu için tatil ettiği yönünde haberler yapılan hakem Hasan Eraslan, bunun doğru olmadığını belirterek, "Ben böyle bir söz söylemedim. Çift sarı kart gören oyuncu formayı yüzüme fırlattı. Ben de bunun üzerine müsabakayı tatil ettim. Soyunma odasına gittim ve burada maçın gözlemcisi ile Niksar Belediyespor'un hocasına durumu izah ettim" dedi.