Premier lig kulüplerinden Portsmouth'da finansal kriz aşılabilmiş değil. Kulüpte bu sezon 3. kez futbolcuların maaşları ödenemedi. Kulüp yönetimi paraların bir kaç gün içinde hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Kulüp zor günlerde geçerken Menajer Avram Grant herşeye rağmen inancını koruyor. Premier lig kulübü Portsmouth'da işler hem sportif hem de ekonomik anlamda iyi gitmiyor. Son olarak Arsenal'e kendi sahasında 4-1 yenilen lacivert beyazlılarda futbolcuların maaş ödemelerinde bu sezon 3. kez gecikme yaşandı.

Kulüp yönetimi 31 aralıkta ödemesi gereken maaşları futbolcuların hesaplarına yatıramadı. Yapılan açıklamada, yönetim kurulunun kaynak bulmak için yoğun şekilde çalıştığı ve bir kaç gün içinde paraların ödeneceği belirtildi.

Aslında geçen yıl Suudi iş adamı Ali Al-Faraj tarafından satın alınan Portsmouth'un ekonomik sıkıntı yaşamasından çok Premier lig'de yeni bir büyük güç olması bekleniyordu.

Ancak Al Faraj, kulübe beklenen nakit girişini yapmadı. Geçmiş dönemden Lassana Diarra transferi için Arsenal'e, Glen Johnson transferi için de Chelsea'ye borçlu olan Portsmouth'a yaşadığı ekonomik düzensizlik nedeniyle transfer ambargosu uygulanıyor.

Herşeye rağmen geçen kasım ayında menajerlik görevine gelen Avram Grant kulübün geleceğinden umutlu. Ocak ayında transfer yapabilecekleri umudunu koruyan İsrailli teknik adam: "Elime biraz kaynak geçeceğini inanıyorum. Zor durumdayız ama Premier ligde kalacağız. Göreve geldiğimde düşme hattının 7 puan altındaydık şimdi 4'e indi. Ama hala birşeyler yapmak zorundayız" dedi.

Uzun süredir takıma destek veren Portsmouth taraftarı da 4-1 kaybedilen Arsenal maçı sırasında ve sonrasın da kulüp yönetimini protesto etti.

Lacivert beyazlı kulüp 10 ocak'ta başlayacak Afrika Kupası’ndan en çok etkilenecek takımlardan biri olacak. Portsmouth turnuva süresinde Fildişi Sahilli Aruna Dindane, Cezayirli Belhadj, Nijeryalı futbolcular Kanu ve Utaka'dan yararlanamayacak.

Portsmouth Premier ligde 20 maç sonunda 14 puanla son sırada yer alıyor.