Beşiktaş'ın yeni transferi Rodrigo Tabata, tek başına kurtarıcı olarak gösterilmesinin yanlış olacağını söyledi.

Beşiktaş TV'ye röportaj veren Tabata, taraftarların transfer nedeniyle heyecanlandığının belirtilmesi üzerine, ''Tek başına kurtarıcı olarak gözükmem yanlış. Çünkü bir takım hep beraber kazanır, hep beraber kaybeder. Biz de burada hep beraber kazanacağız ve taraftarlarımızın istediği başarılara imza atacağız'' diye konuştu. Beşiktaş'a geldiği için mutlu olduğunu ifade eden Tabata, transferinin kariyeri açısından çok önemli bir nokta olduğunu kaydetti.

Tabata, takım arkadaşlarını kendisini çok iyi karşıladığını anlatarak, ''Adaptasyonu çok kolay bir şekilde atlattım. Şimdi daha hızlı bir şekilde arkadaşlarımla kaynaşacağım. Takımdaki Brezilyalı oyuncular bana çok yardım ettiler. Buraya geldiğimde bana kulüpteki sistemin nasıl işlediğini, nerede ne yapmam gerektiğini çok iyi anlattılar. Ben de zaten şimdi bunlara alışmaya çalışıyorum. Tabii ki gün geçtikçe onların sayesinde daha çok şey öğreneceğim'' dedi.

''DAHA İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞACAĞIM''
Beşiktaş'ta, Gaziantepspor'daki performansından daha iyisini yapmaya çalışacağını dile getiren Brezilyalı oyuncu, ''Brezilya'dayken zaten büyük bir takım için oynuyordum. Şimdi benim için bu yarışın tekrar başladığını biliyorum. En büyük amacım tekrar kendimi gösterip büyük bir takıma gitmekti. Bunu da başardım. Şimdi daha iyisini yapmak için uğraşacağım'' diye konuştu.

Tabata, kendisine güven duyan büyüklerine teşekkür ederken, ''Buraya geldim ve elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağım. Antrenmanlara çıktığım zaman daha fazla efor sarf edeceğim, her şeyin daha fazlasını yapmaya çalışacağım. Hep beraber bu takımı daha iyi yerlere getirmek için uğraşacağız'' ifadesini kullandı.

''DERBİYE HAZIR OLACAĞIM''
Galatasaray ile oynanacak derbi maçta görev alması halinde elinden gelenin en iyisini yapacağını anlatan Tabata, antrenmanlarda bu karşılaşmaya en iyi şekilde hazırlanacağını söyledi.

''Maç günü tamamen hazır olacağım'' diyen Brezilyalı futbolcu, ''Bu tür maçlar, her futbolcunun hayatında yaşamak istediği maçlardır. Bana da böyle bir şans gelirse bunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırım'' diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi'nde oynamanın her futbolcunun hayali olduğunu vurgulayan Tabata, çok büyük takımlara karşı oynayacaklarını, ancak iyi çalışarak bunun semeresini alıp bir yerlere geleceklerini iddia etti.

Tabata, Şampiyonlar Ligi'nde zor bir grupta olduklarını hatırlatarak, ''Fakat bizim de şansımızın olduğunu düşünüyorum. Her takım birbiriyle rekabet edecek güçte. O nedenle bizim üstümüze düşen, maçlarımızı kazanmak. Kendimize güvenimizi tam anlamıyla sağlarsak sonrası gelir'' yorumunda bulundu.

Son olarak taraftarın mükemmel olduğunu dile getiren Tabata, ''Saha dışından bize verdikleri destek saha içine yansıyacaktır. Bunu daha önceden de görmüştüm. Hiçbir zaman 90 dakika bağırmayı bırakmıyorlar. Bunun da takıma önemli etkisi oluyor. Sahada da biz aynı işi yapmaya çalışacağız. Onların bu yardımlarını boşa çıkarmamaya çalışacağız. Taraftarlar böyle olmaya devam etsinler. Biz de onların gücüyle saha içinde daha iyi olmaya çalışacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.