UEFA Kupası'nı kazandıkları 17 Mayıs tarihinin kendileri için çok şey ifade ettiğini söyleyen Claudio Taffarel, "Kendimi burada evimde gibi hissediyorum. Kendi bahçemde gibiyim. Burası benim için çok tanıdık bir yer. Bugün Türk ve Galatasaray tarihinde çok önemli bir gün. Burada olmaktan, bu kutlamaya katılmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Hep hatırlanması gereken bir tarih. Unutulmayacak bir tarih. Kulübü, bu insanları biraraya getirdiği için tebrik ediyorum" dedi.

Gösteri maçıyla ilgili ise gülerek yanıt veren Taffarel, "Maçta efsaneler vardı ama bizim efsaneliğimiz geçmişte kaldı. Sahada olan çok önemli değil, hatırlanması gereken Arsenal'e karşı oynadığımız finaldi. Onun unutulmaması çok önemli. Bugün sadece birarada olmak önemliydi" diye konuştu.

DÖNÜŞE YEŞİL IŞIK

"Galatasaray'da yeni bir yapılanma olursa tekrar görev yapmayı düşünür mü?" sorusuna olumlu yanıt veren Taffarel, "Burası benim evim. Her zaman kapı açıktır. Burada çalışmaktan hep mutlu oldum. İleride bir görev düşerse yeniden yapmaktan mutlu olurum. Şu anda benim işimi yapan arkadaşlar da çok iyi işler yapıyorlar. Buradan ayrılmak istemedim. Belki ailemle biraz zaman geçirmek istedim. Şimdi onlarla daha fazla vakit geçiriyorum. Dönme ihtiyacı olursa tekrar gelirim" ifadelerini kullandı.