Tahkim'den Beşiktaş'a kötü haber

Galatasaray maçında yaşanan olaylar nedeniyle Beşiktaş'a verilen 4 maçlık ceza Tahkim Kurulu tarafından onaylandı.

09.10.2013 - 20:43

Tahkim'den Beşiktaş'a kötü haber

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın itirazını reddetti.

Siyah-beyazlıların Galatasaray maçında yaşanan olaylar nedeniyle aldığı 4 maçlık ceza Tahkim tarafından onaylandı.

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, Beşiktaş yöneticilerinin katılımıyla bugün duruşmalı toplantı yapıldığı ve görüntülerin de izlenmesi suretiyle tüm dosyanın müzakere edildiği belirtilerek, PFDK tarafından verilen cezaların aynen onandığı aktarıldı.

Beşiktaş'a, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle verilen 4 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezasıyla birlikte, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle verilen 40 bin lira, müsabakada yeterli sayıda özel güvenlik görevlisi bulundurulmamasından dolayı verilen 10 bin lira, tribünlere kapasite üzerinde seyirci alınması ile merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı verilen 20 bin lira para cezalarının da oy birliğiyle onandığı açıklandı.

Öte yanda kurul, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ergün'e, sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunması gerekçesiyle PFDK tarafından verilen 30 gün hak mahrumiyeti ve 22 bin lira para cezasını da onadı.

PFDK, taraftarların sahaya girmesi nedeniyle tamamlanamayan Galatasaray derbisi nedeniyle Beşiktaş'a 4 maç seyircisiz oynama cezası vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...