Tahkim’den Meireles kararı çıkmadı

12 maç ceza alan Raul Meireles'in görüntülü savunmasının ardından yapılan Tahkim Kurulu toplantısından karar çıkmadı. Kurul, görüntü eksikliği nedeniyle salı günü yeniden toplanma kararı aldı. Fenerbahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı, "Ortada tükürük olayı yok" dedi.

Ntvspor 22.12.2012 - 16:16

Tahkim’den Meireles kararı çıkmadı

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Fenerbahçeli futbolcu Raul Meireles'e verilen 12 maçlık cezaya ilişkin yaptığı olağanüstü duruşmalı toplantının ardından, cezanın durdurulmasına dair talebi reddetti.

Kurul, yayıncı kuruluştan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin görüntülerin istenmesine karar verdi.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Fenerbahçe A.Ş'nin, futbolcusu Raul Jose Trindade Meireles ile ilgili PFDK'nın 20.12.2012 tarihli ve E. 2012-2013/534, K.2012-2013/637 sayılı kararına karşı yapmış olduğu itiraza ilişkin Kurulumuzun E.2012/263 sayılı dosyasında yapılan duruşmaya futbolcu Raul Jose Trindade Meireles ve tercümanı ile vekilleri katıldı. İtiraz eden tarafın sunduğu görüntüler izlenerek sözlü savunmaları dinlendi, tutanak altına alındı. Yapılan müzakere neticesinde;

(1) Uygulamanın durdurulmasına dair talebin, Tahkim Kurulu Talimatı'nın 20.maddesinde öngörülen şartlar gerçekleşmediğinden bu aşamada reddine;

(2) 16.12.2012 tarihli Galatasaray A.Ş.-Fenerbahçe A.Ş. takımları arasında oynanan müsabakanın tüm açılardan çekilmiş (yayınlanmış veya yayınlanmamış) kamera görüntülerinin 5 günlük süre içinde gönderilmesinin yayıncı kuruluştan istenmesine karar verilmiştir."

Toplantının ardından konuşan Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, ''Adalet tecelli edecek. Camiamız rahat olsun'' dedi.

'GÖRÜNTÜ EKSİKLİĞİ VAR'
TFF'nin İstinye'deki merkez binasında Portekizli futbolcu Meireles savunmasını yapıp toplantıdan ayrıldıktan sonra sarı-lacivertli yöneticiler bir süre daha burada kaldı. Yöneticiler binadan ayrıldığı sırada basın mensuplarının sorularına yanıtlayan Kiğılı, PFDK'nın ilk aldığı kararlarda görüntü eksiğinin olduğunu ve bunu telafi etmek üzere ellerindeki mevcut delilleri kurula sunduklarını belirtti.

'ADALET TECELLİ EDECEK'
Abdullah Kiğılı, ''Kurula son görüntüleri tekrar izlettirdik. Şuna inanıyoruz ki, PFDK'nın aldığı ilk kararda görüntü eksikliği var. Bunu telafi etmek üzere elimizdeki mevcut delilleri kurula sunduk. Herhalde bugün sonuç açıklanacak. Biz haklılığımızı ortaya çıkarmak üzere, eldeki mevcut delilleri sunduk ve kararın yeniden gözden geçirilmesini istedik. Yeterli mevcut delillerle, hem hukukçularımız, hem de futbolcumuz uzun uzun konuşmalarını yaptı. Herhalde Tahkim Kurulu üyeleri sağduyulu davranır. Tükürük olayı yok. Ona göre karar verilir. Adalet tecelli edecek. Camiamız rahat olsun. Normal şartlar altında tükürük olayının olmadığı anlaşılıyor'' dedi.

Bir basın mensubunun, Meireles'e eski takım arkadaşlarından ve Portekiz Futbol Federasyonu'ndan gelen desteğin kurulda konuşulup konuşulmadığı sorusu üzerine Kiğılı, ''Böyle bir konuşma yok. Bunu onlar değerlendirir'' cevabını vererek konuşmasını bitirdi.

MEIRELES AÇIKLAMA YAPMADI
Kurulun toplantısına katılan Portekizli futbolcu Meireles de yaklaşık 1,5 saat burada bulunarak savunmasını verdi. Meireles, çıkışta gazetecilere herhangi bir açıklama yapmadı.

Fenerbahçe Kulübü'nün futbolcusuyla ilgili itirazı üzerine olağanüstü toplanan Tahkim Kurulu'nun bu toplantısına sarı-lacivertli kulübün başkan vekili Abdullah Kiğılı, genel sekreter Talat Yılmaz ile hukuk işlerinden sorumlu yöneticiler Şekip Mosturoğlu ve Tolga Deniz Aytöre katıldı.

Duruşmalı toplantıda yayıncı kuruluştan alınan ve Meireles'in kırmızı kart gördüğü pozisyondan sonra hakeme tükürmediğini anlatan görüntüler izlettirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...