Galatasaray Başkanı Yarsuvat'tan "Fenerbahçe saldırısı" açıklaması

Galatasaray Başkanı Yarsuvat, NTV Spor canlı yayınında yaptığı açıklamada, otobüs saldırısını ve Fenerbahçe kulübünden yapılan "Failler bulunmazsa maçlara çıkmayız" sözlerini değerlendirdi.

Ntvspor 13.04.2015 - 00:05

Galatasaray Başkanı Yarsuvat'tan "Fenerbahçe saldırısı" açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, NTV Spor'da yayınlanan % 100 Futbol'a konuk oldu.

Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay'ın sorularını yanıtlayan Yarsuvat, spor gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırıyı değerlendiren Yarsuvat, şunları söyledi:

"Çok sersemce yapılmış bir hareket. Bu neden yapıldı, bilemiyorum. Fenerbahçe, Avrupa’da ses getiren bir kulüp. Bu Türkiye’yi zor duruma sokmak için yapılmış bir terörist hareket olabilir. Gerizekalıca ve aptalca da yapılmış fanatik bir saldırı olabilir.

Bu olayı yapan da insan olamaz. Eğer ikincisiyle çok ciddi bir şekilde düşünmemiz gerekiyor. Fanatizim buna sebebi olmuşsa; bunun müsebbibi biz yöneticiler, siz gazeteciler, oyunculardır. Niye seyirciyi almıyorum; çünkü onları tahrik eden bizleriz. Biz yönetici olarak abuk subuk söylemler yapmamamız lazım" diye tepki gösterdi."

"FENERBAHÇE REST ÇEKEMEZ"

Yarsuvat, Fenerbahçe’nin, "Kafileye yapılan saldırının failleri bulunmazsa maçlara çıkmayacağız" açıklamalarını da rest olarak nitelendirdi.

Galatasaray Başkanı şu ifadeleri kullandı:

"O da bir rest. O resti yapamazsınız. Nasıl bir takımın geleceğini, 'ben çıkmam'a getirebilirsiniz. Oyuncuları bırakın, seyircilerin sempatisi veya empatisi var. Bunu nasıl yaparsınız? Kaç milyon Fenerbahçe taraftarı var. 25 milyon seyircimiz var. 25 milyon hakkında karar veremezsiniz. Bu yanlış; bizimkilerin ki de yanlış. Bir nevi idaresizlik. Acizlik. Bazı kişiler var, başkanın kararı değildir, bazı kişilerin telkinidir diyor."

Sayfa Yükleniyor...