'Takım içinde problem yok'

Türkiye'nin Estonya'yı 3-0'la geçtiği maçın ardından Emre Belözoğlu, Abdullah Avcı ve Selçuk İnan NTV Spor'a açıklamalarda bulundu.

Haberler - Ntvspor 11.09.2012 - 23:52

'Takım içinde problem yok'

Türkiye'nin Estonyayı 3-0 mağlup ettiği karşılaşmada ilk gol Emre Belözoğlu'ndan geldi.

Golü attıktan sonra yedek kulübesine koşan Emre'nin, gol sevincine katılmayan Hamit'e sinirlendiği görüldü.

Maç sonrası NTV Spor'a konuşan Emre, yaşananlara açıklık getirdi.

Takım içerisinde hiçbir problemlerinin olmadığını dile getiren Kaptan Emre, "Tek Hamit'e koşmadım, bütün takıma... Oynayaman arkadaşlarımızın bir hayal kırıklıkları olabilir. Hamit'le maçtan önce görüşmemiz oldu. Hamit ve ben bu takımın kaptanıyız. Bir sıkıntımız varsa kendi içimizde hallederiz, kimseye malzeme vermenin anlamı yok. Bizim adımıza çok güzel bir maç oldu" diye konuştu.

EMRE'DEN SİTEM DOLU SÖZLER
Hollanda maçının ardından yapılan eleştirilerden dolayı sitem dolu olduğu gözlenen kaptan Emre, "Hollanda da zaten kötü takım, onlar da Macaristan'ı yenmişler. Kötü takımlara karşı yeniliyoruz bazen" ifadelerini kullandı.

'HERKES OYNAMAK İSTER'
Emre, "Takım olgusuna ihtiyacımız yok. Selçuk ülkemizin yetiştirmiş olduğu en değerli orta saha oyuncusu. İyi oynasın, kötü oynasın sırtımızda yeri var. Burası hizmet yarışı. Kimsenin oynamamasından keyif duymayız. Takıma kim hizmet edecekse onun arkasında oluruz. Hamit, bu takıma yıllarca hizmet etmiş, Türk futbol tarihinin önemli oyuncularından... Herkes oynamak ister. Başımızda bir hocamız var ve çok değerli bir hocamız var. Bizden daha iyi tanıyor Selçuk'u, Nuri'yi, Mehmet Topal'ı ve Arda'yı... Biz 2014'e gitmek istiyoruz. Önemli olan bir birlik ve bütünlük yakalamak. İçimizde hiçbir problemimiz yok. Selçuk oynamayınca üzülecek, üzülmüyorsa problem vardır. Üzülecektir, oyuna girdiğinde de golünü attı, çok iyi oynadı. Oynamamak insanı kamçılar, bunu ben de yaşadım" ifadelerini kullandı.

AVCI: DİĞER OYUNCULARA SAYGISIZLIK YAPMAYALIM
Teknik direktör Abdullah Avcı ise maçtan sonra yaptığı açıklamada Selçuk İnan ve Hamit Altıntop'la ilgili değerlendirmelerde bulundu.

'İki oyuncunun çok karakterli oyuncular olduğunu ve bu oyuncuların Türkiye'yi 2014 Dünya Kupası'na taşıyacağını ifade eden Avcı, "10 gündür herkes ailelerinden uzakta. Telefonla bile konuşamadığımız zamanlar oldu. Yoğun bir şekilde Hollanda ve Estonya maçlarını çalıştık. Oyuncular da burada son derece fedakarlık yaptı. Ben onlara da teşekkür ediyorum. Tercihler insanlar tarafından tartışılabilir ama önemli koltuğa saygı gösterilmelidir. Eleştiriler bundan önce de oldu ancak koltuğa saygı gösterilmelidir. Bu koltuk farklı bir koltuk. Sadece 1 oyuncu üzerinden gidilmemesi lazım. Selçuk İnan ve Hamit, hem karakterli hem de çok iyi oyuncular. Bu milli takımı Dünya Kupası'na taşıyacak oyunculardır. Bunun altında birşey aramanın gereği yok. Ben hepsini tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Selçuk İnan üzerinden diğer oyunculara da saygısızlık yapılmaması gerektiğini vurgulayan Abdullah Avcı, "Ben Selçuk İnan'ı genç milli takımlardan bu yana tanıyorum. Selçuk benim kardeşimdir. Ben geçenlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yaptım. Hollanda karşısında son yıllarda yüzde 50 topa sahip olma oranına çıkabilen takım yok. Bu takımdaki her oyuncu çok değerlidir. Lütfen diğer oyunculara saygısızlık yapmayalım" ifadelerini kullandı.

SELÇUK: SAYGI DUYUYORUM
Milli Takım'da son günlerin en çok konuşulan ismi Selçuk İnan, ilk maçta yedek kalmasıyla ilgili "Bu kararlar hocamızın tercihidir. Ben de saygı duyuyorum" dedi.

Selçuk, "Aslında birşey olduğu yok. Hocamızın tercihi bu. Saygı duymak gerekiyor. Bu hocamın düşüncesidir, taktik anlayışıdır. Ben görev verildiğinde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Sadece şunu söylemek istiyorum, bu kadar taraftarın bana bu desteği vermesi beni çok gururlandırdı. Onlara burdan çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Estonya karşısında zor bir galibiyet elde ettiklerini söyleyen Selçuk İnan, "Maçın zor geçeceğini biliyorduk ve kazanmamız gerekiyordu. Biz de kazandık. Tüm takım arkadaşlarımı bu galibiyetten dolayı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...