Taner: Galatasaray'a sempatim var

Spor Gecesi programına katılan Kocaelispor'un golcü oyuncusu Taner Gülleri, annesi ve babası Galatasaraylı olduğu için küçüklüğünde sarı-kırmızılı takıma bir sempati duyduğunu söyledi.

Haberler 24.02.2009 - 02:29

Ersin Düzen'in sunduğu Gecesi programına katılan Kocaelispor'un tecrübeli golcüsü Taner Gülleri, Galatasaray'ı 5-2 mağlup ettikleri maç ve kendisi ile ilgili açıklamalaarda bulundu.

Galatasaray'a sempati duyduğunu dile getiren Taner, "Annem ve babam iyi bir Galatasaraylıdır. O yüzden küçüklüğümde Galatasaray'a karşı bir sempatim vardı. Ancak yanlış anlaşılmasın, Galatasaraylı değilim. Çok iyi bir Kocaelisporluyum" dedi.

Galatasaray'a attığı 4 golle kariyerinde bir ilke imza atan Taner, "Galatasaray maçıyla hayatımda unutamadığım bir gün yaşadım. Galatasaray'a Ali Sami Yen Stadı'nda 5 gol atarak galip gelmek bize büyük bir onur verdi. Bu maç benim de hayatımda ilk defa 4 gol atarak iyi olmamı sağladı. Bunun da Galatasaray'a karşı olması benim için bir güzellik diye düşünüyorum. Kazandığımız için çok mutluyuz. İlerki günlerde Kocaelispor'u daha iyi yerlerde göreceğiz" dedi.

Maç öncesinde bir arkadaşıyla konuştuğunu ve ona Galatasaray'ı yeneceklerini, Galatasaray'ın da teknik direktörü ile yollarını ayıracağını söylediğini dile getiren başarılı futbolcu, "Maçtan 3-5 saat önce arkadaşıma biz bugün Galatasaray'ı yeneceğiz ve çok eleştirilen teknik direktörleri de gönderilecek dedim. Bunu şaka amaçlı söylemiştim, ama bu gerçek oldu" şeklinde konuştu.

Van Basten ve Hakan Şükür'ün örnek aldığı isimler olduğunu ifade eden 32 yaşındaki golcü futbolcu, "Hakan Şükür'ü her zaman hayranlıkla izlemişimdir. Bence Hakan abi futbolu erken bıraktı. Belki de bıraktırdılar. Yurtdışında futbolcular 40 yaşına oynayabiliyor ama maalesef Türkiye'de bu böyle değil. Belli bir yaşa geldikten sonra ister istemez eleştiriler alıyorsunuz ve futbolu bırakmak zorunda kalıyorsunuz. Hakan abinin de bu şekilde bıraktığını düşünüyorum. Ben de vücdum el verdiği sürece futbol oynamak istiyorum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...