Bogdan Tanjevic, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, iki ekibin de çok iyi oyun sergilediğini ve taraftarlara Euroleague ayarında bir karşılaşma izlettirdiklerini söyledi.

Maçın içinde skorun birçok kez değiştiğini ve kimin kazanacağının belli olmadığını belirten Tanjevic, şöyle konuştu:
"Biz son periyotta iyi oynayarak maçı kazandık. Burada önemli olan oyuncuların sergilediği performanstı. Performansları çok iyiydi. Bütün oyuncuların maçı hiç bırakmadan çok iyi mücadele etti. Bizim için karşılaşmadaki en zor an, 10 sayı geriye düştüğümüz anlar oldu.''

Final maçında Mersin Büyükşehir Belediyesi karşısında işlerini çok ciddiye alacaklarını ifade eden Tanjevic, "İki zor maç oynayarak finale geldik. Oyuncularım yorgun, bu nedenle Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin küçük bir avantajı var. Maç keşke saat 18.00'de olsaydı. Fiziksel ve zihinsel açıdan yorgun düşen oyuncularım biraz daha fazla dinlenme fırsatı bulacaktı" diye konuştu.

EFES PİLSEN CEPHESİ
Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman ise sözlerine finale yükselen Fenerbahçe Ülker'i tebrik ederek başladı.

Üst düzeyde bir karşılaşma olduğunu belirten Ataman, şöyle konuştu:
"Maçı bizde kazanabilirdik, ancak maçın son bölümünde çok hata yaptık. Bu bölümde basket kaydedemedik. Fenerbahçe yaptığımız hataları iyi değerlendirdi. Takımın oyunundan memnunum. Özellikle son 5 dakikaya kadar çok iyi mücadele ettik. Artık bizim amacımız Euro Lig. Zaten biz 8 finallere, gruplarda son saniyelerde attığımız basketlerle gelmiştik. Demek ki bu kupayı fazla hak etmemişiz. Fenerbahçe Ülker daha çok hak etmiş."

Ataman, bundan sonraki hedeflerinin, Çarşamba günü karşılaşacakları Maccabi Electra Tel Aviv maçını kazanmak olduğunu söyledi.

Teknosa Türkiye Kupası'nın şampiyonu, Yüreğir Spor Salonunda 15.30'da oynanacak Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Fenerbahçe Ülker maçı sonrası belli olacak.