Tankut: Bütün puanları toplamak istiyoruz

Bank Asya 1. Lig'de lider Kardemir Karabükspor'un Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, ''Bank Asya 1. Lig'inin bütün puanlarını toplamak istiyoruz, ama gölümüzden geçen, kentimizin trafik plakası olan 78'dir'' dedi.

15.04.2010 - 21:03

Hikmet Feridun Tankut, Yaşar Kaptan Cebi Antrenman Sahası'nda, Kardemir Karabükspor'un hafta sonu kendi sahasında oynayacağı Kocaelispor maçının hazırlıklarını izledi.Tankut, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Süper Lig'e çıkarak 12 yıllık özlemin sona erdiğini, kent insanının da bunu hak ettiğini söyledi.

Aldıkları başarıda, ana sponsorları Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ, yönetim, işçiler ve taraftarın yanı sıra basının da emeği bulunduğunu belirten Tankut, ''Şehir olarak Süper Lig sevincini doyasıya yaşıyoruz. Kentteki herkes bu sevinci sonuna kadar hak etti. Kardemir Karabükspor'un elde ettiği başarıyı bugün bütün Türkiye konuşuyor. Türkiye'de, Karabük'e gıptayla bakan birçok il var, değerini bilmek lazım. Ligin bitmesine 4 hafta kala sonuca ulaştık. Bunu başaran çok az takım bulunuyor. Şimdi yapmamız gereken, Süper Lig'de kalıcı olmak için çalışmalar yaparak önlemler almak. Bizim buralara gelmemizin tesadüf olmadığını göstereceğiz. Bank Asya 1. Lig'inin bütün puanlarını toplamak istiyoruz, ama gölümüzden geçen, kentimizin plakası olan 78'dir'' dedi.

BANK ASYA 1. LİG'İNDE KIRILAN REKORLAR
Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yücel İldiz de Bank Asya 1. Lig'indeki bütün rekorları kırdıklarını, artık bu lige veda edip Süper Lig hazırlıklarına başlamak istediklerini belirtti.

Takımlarına herkesin sahip çıktığını ve iyi bir birliktelik oluşturulduğunu ifade eden İldiz, ''Bütün rekorlar hak edilerek kırıldı. Türkiye'nin sempatisini kazandık. İnşallah Süper Lig'de de bu sempati devam eder, başarılı oluruz. Bundan sonra 5 karşılaşmamız kaldı, bu maçları da oynayıp Süper Lig'e geçmek istiyoruz. Süper Lig için takıma bazı takviyeler olacak'' dedi.

Takım kaptanı Bülent Bal ise ligde güzel futbol oynayarak çok iyi mücadele ettiklerini ve bu sayede bütün rekorları kırarak Süper Lig'i garantilemekten mutlu olduklarını kaydetti.

Antrenman sonunda futbolcular, Yasin'in doğum günü nedeni ile başında yumurta kırarak kutlama yaptılar.

Kulüp binası önünde hatıra fotoğrafı çektiren yönetim, teknik heyet ve futbolcular, Karabük Üniversitesi yerleşkesinde oluşturulan Kardemir Karabükspor Hatıra Ormanı'na da çam ağacı diktiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...