Taraftar baskısı istifa ettirdi

Liverpool taraftarları, kulübün sahiplerinden Tom Hicks'in oğlunun istifa etmesini sağladı. Hicks Jr, bir taraftara attığı elektronik postalar yüzünden yönetimdeki görevini bırakmak zorunda kaldı.

Ntvspor 11.01.2010 - 15:55

Taraftar baskısı istifa ettirdi

Her şey, bir Liverpool taraftarının, kulübün sahiplerinden Tom Hicks'in oğlu Hicks Jr'a bir elektronik posta atmasıyla başladı. Postada, "Liverpool Echo" gazetesinde yayımlanmış, kulübün borçlarına ilişkin bir haber de vardı. Haberde, menajer Rafael Benitez'in karşı karşıya olduğu güçlükler anlatılıyordu.

Hicks Jr'ın bu mektuba küfürlü yanıtlar verdiği iddiası ortalığı karıştırdı. İnternet forumlarına kızgın taraftar mesajları yağmaya başladı. Liverpool'lular, Hicks Jr'ın kulübün yönetim kurulundaki görevini bırakmasını istiyordu. Amerikalı yöneticinin, kendisine posta gönderen taraftardan özür dilemesi de taraftarları sakinleştirmeye yetmedi. Buna karşın kulüp bir süre sessizliğini korudu. Ancak sonunda açıklama yapmak zorunda kaldı.

Liverpool'un resmi web sitesinde yayımlanan haber ile Hicks Jr.'ın hem kulüpteki hem de kulübün bağlı olduğu Kop Holding'deki yöneticilik görevlerini bıraktığı duyuruldu.

Hicks Jr daha önce de Liverpool taraftarlarıyla karşı karşıya gelmişti. 2008'deki bir Liverpool maçı sonrası, Anfield Stadı yakınındaki bir pubda, Amerikalı yönetici ile taraftarlar arasında gerginlik yaşanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...