Serie A takımlarından AC Milan'ın ara transfer döneminde ezeli rakibi FC Inter'den kadrosuna kattığı Amantino Mancini'ye kırmızı-siyahlı taraftarlardan destek çıkmadı.

Ara transfer döneminde, FC Inter'den 29 yaşındaki kanat oyuncusu Amantino Mancini'yi kiralayan AC Milan'da, bu transfer tartışılmaya devam ediyor. İtalya
Başbakanı ve kulübün sahibi Silvio Berlusconi, İsrail gezisinde gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Mancini'nin iki yıldır futbol oynamadığını söylemiş ve Brezilyalı futbolcunun niye transfer edildiğini anlayamadığını ifade etmişti.

Berlusconi'nin, bu transferi gerçekleştiren asbaşkan Adriano Galliani'yi de yerden yere vurması geniş yankı uyandırmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından La Gazzetta dello Sport'un resmi internet sitesinde yapılan ve henüz sona ermeyen ankette, şu ana kadar yaklaşık 22 bin kişi oy kullanırken, taraftarların yüzde 52.6'sı Berlusconi'yi haklı buldu. Taraftarların yüzde 47.4'ü ise kanat oyuncusu Mancini'nin transfer edilmesinin doğru olduğuna yönelik oy kullandı.