Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Turkcell Süper Lig'in 20'nci haftasında 6 Şubat Cumartesi günü Kadir Has Stadı'nda Kayserispor ile Galatasaray'ı karşı karşıya getirecek maçı izlemek isteyen taraftarların raylı sistemle ücretsiz taşınacağı bildirildi.

Açıklamada, ''Kayserispor'un Cumartesi günü Galatasaray ile oynayacağı önemli maç öncesi ulaşım kolaylığı sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz raylı sistem seferleri düzenlenecek. 6 Şubat Cumartesi günü saat 19.00'da başlayacak maçtan iki saat önce raylı sistem seferleri artırılacak ve maça gitmek isteyen taraftarlar ücretsiz taşınacak'' denildi.

Maç öncesi yaşanacak yolcu yoğunluğunu karşılamak amacıyla, raylı sistem araçlarının her 5 dakikada bir sefer yapacağı ifade edilen açıklamada, maçtan sonra da saat 21.30'a kadar staddan ayrılan taraftarların ücretsiz olarak raylı sistem ile yolculuk edebilecekleri kaydedildi.

Öte yandan Kayserispor yönetimi de, takımın resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, taraftarlara sağladığı imkanlardan dolayı Kayseri Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti..