Antalyaspor maçı sonrası medya mensuplarına değerlendirmede bulunan Mehmet Helvacı, sezon başından beri güçlü bir kadroya sahip oldukları yönünde demeçler verdiğini hatırlatırken, takımlarının bu konuda kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını ifade etti.

Helvacı, alınan kötü sonuçlara rağmen taraftarların kendilerini yalnız bırakmadığını dile getirerek, şunları kaydetti:
"Takımlarının en iyi ihtimalle 3. olacağını bilmelerine rağmen taraftarımız stadı doldurdu. Ellerinden gelen her şeyi yaptılar, fakat her nedense takımımız kendisini alkışlamaya gelen bu seyirciyi sevindirecek bir futbol oynamadı. Böyle bir futbol oynadığımız için kınanmamız icap eder. Bugün ne beraberlik ne de galibiyet hakkımız değildi. Antalyaspor'u kutlamak lazım. Bizden çok çok daha iyiydiler. Bütün taraftarlarımızdan kendi adıma özür diliyorum. Çünkü sezon başından beri Galatasaray'ın çok güçlü bir takım olduğunu ve şampiyonluğa gücünün yeteceğini söylüyordum. Ama bu akşam burada hayal kırıklığına uğradım. Galatasaray'ın gücü benim zannettiğim gibi değilmiş. Ligde şampiyon olacak güçleri yokmuş. Dördüncü olurlarsa onları kutlayacağım. Çünkü bu maçtan sonra çok büyük hayal kırıklığı içindeyim."

Mehmet Helvacı, Antalyaspor karşısında yenilgiyi asla beklemediklerini anlatarak, "Bu söylediklerim kızgınlıkla ya da bu maçın üzerine söylenmiş şeyler değil. Zaten takımda bazı değişiklikler yapacağımızı son 3-4 haftadır söylüyorum. Ama bu ve bundan sonraki maç takımdaki değişiklikler için birer gösterge olacaktır. Bunlara radikal değişiklik değil ama Galatasaray için hayırlı değişiklikler diyebiliriz" ifadelerini kullandı.

Teknik heyetle ilgili kafalarında bir soru işareti olmadığını da aktaran Helvacı, "Hocamızla ilgili bir soru işaretimiz yok. Çünkü hoca çıkıp kendisi oynamayacak. Sadece teknik ve taktik anlamda takıma yardımcı olacak. Baktığımız zaman kenar yönetiminin sürekli futbolculara uyarılarda bulunduğunu görüyoruz. Bu da futbolcuların sahada hocanın istediklerini yapmadıklarını gösteriyor. O yüzden teknik adamlarla ilgi söylenecek bir şeyin olmadığına inanıyorum. Önce futbolcular gerekeni yapacak ki, ondan sonra hocalar yargılanabilsin" diye konuştu.

Öte yandan, Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu, deplasmanda Galatasaray gibi güçlü bir takımı yendikleri için çok mutlu olduklarını ifade etti. Akıncıoğlu, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Necati'yi kadroda tutmaya çalışacaklarını da dile getirdi.