'Taraftarımız bilet fiyatlarıyla korkutulamaz'

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, Beko Basketbol Ligi play-off finalinde Efes Pilsen ile deplasmanda yapılacakları ilk iki karşılaşmada, taraftarları için ayrılan yer sayısı ve bilet fiyatlarından şikayetçi.

02.06.2009 - 16:07

Fenerbahçe Ülker, BBL play-off final serisinde Efes Pilsen ile yapacakları ilk iki maçta kendilerine ayrılan bilet sayısından ve fiyatlarından memnun değil.

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, seride 4 ve 6 Haziran tarihlerinde Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda yapacakları karşılaşmalar için sarı-lacivertli taraftarlara 600 kişilik yer ayrıldığını dile getirerek, ''5 yıldır Efes Pilsen takımı ile yarı final ve final maçları oynamaktayız. Ancak ilk kez taraftar kısıtlaması yaptıklarına şahit oluyoruz. Bugüne dek herhangi bir kısıtlama getirilmemiş ve taraftarlarımız rahatça maçları izleyebilmişti. Efes Pilsen yetkilileriyle yaptığımız görüşmede, taraftarlarımıza 600 kişilik yer ayrılmasının yanı sıra biletlerin de 40 TL'den satışa sunulduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Bu durumu üzüntüyle karşılıyoruz'' ifadelerini kullandı.

''Geriye kalan biletlerin de genel satışa sunulmayacağını, toplu alınarak dağıtılacağını da öğrenmiş bulunuyoruz'' diyen Karakaş, ''Bu konuda da tüm ilgilileri göreve davet ediyorum. Çünkü bu durumda toplu bilet alımı yapılmaktadır ve 5149 sayılı şiddeti önleme yasasının 14. maddesi gereğince toplu bilet alımı yasaktır. Bu duruma, bugüne kadarki Efes Pilsen serilerinde rastlanmamıştır. Bilinmelidir ki, Fenerbahçe taraftarı bilet fiyatlarıyla korkutulamaz. Kulübümüze maddi ve manevi olarak büyük katkısı bulunan taraftarımız bu karşılaşmalara gelerek takımını destekleyecektir'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...