Taraftarın Anfield aşkı!

Liverpool taraftarı, takımın mevcut stattan ayrılma kararına sert tepki gösterdi. Taraftar grubu yaptığı açıklamada Anfield Road'ın yıkılmasının kulübün kendi kendini imha etmesi anlamına geleceğini bildirdi.

Ntvspor 13.01.2010 - 17:03

Taraftarın Anfield aşkı!

Liverpool taraftarı, takımın Anfield Road'dan ayrılmasına şiddetle karşı çıkıyor. İnşaatına başlanacak yeni stadın isim haklarını satılığa çıkarılacağı haberi sonrası yönetime tepki yağdı.

Liverpool taraftarının ne kadar güçlü olduğu; takım sahibi Tom Hicks'in oğlunun, bir taraftar grubuna yönelik ağır eleştiriler içeren elektronik posta mesajı sonrası, yönetimden istifa etmesiyle bir kez daha gözler önüne serilmişti. Aynı taraftar grupları, şimdi de Nisan ayında inşasına başlanacak yeni stadı karşılarına aldı. Zira stadın tamamlanmasıyla Anfield Road da yıkılacak. Yönetimin, Arsenal'in Emırates Stadı örneğini izleyerek, isim haklarını satılığa çıkarma planı tepkileri daha da arttırdı. "Daily Mail" gazetesine açık mektup gönderen bir taraftar grubunun başkanı Graham Agg; "Anfield'ın yıkılması, kulübün kendi kendini imhası anlamına gelir. Nou Camp, Bernabeu ya da San Siro'nun yıkıldığını düşünebiliyor musunuz? Burada futbol katedrallerinden bahsediyoruz. Anfield da, tarihi ve geleneği ile o katedrallerden biridir" ifadelerini kullandı.

Liverpool yönetimi ise stadın isim hakkının 100 milyon sterlin değerinde olduğunu vurguladı ve yepyeni bir stada kavuşurken, böylesine büyük bir maddi fırsatı geri tepemeyeceğini vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...