Feyenoord taraftarı Roma’da terör estirdi, tarihi çeşme de yaralı!

UEFA Avrupa Ligi’nde Roma’ya konuk olan Hollanda ekibi Feyenoord’un içkili taraftarları ile İtalyan polis arasında arbade çıktı. Yaşanan olaylarda, 17. yüzyıldan kalma tarihi çeşme de zarar gördü.

20.02.2015 - 07:25

Feyenoord taraftarı Roma’da terör estirdi, tarihi çeşme de yaralı!

İtalya'da, Hollanda ekibi Feyenoord'un Roma'yla oynadığı UEFA Avrupa Ligi maçı öncesi sokaklar savaş alanına döndü.

İtalya’da oynanan maç öncesi, konuk takım taraftarlarıyla polis arasında arbede yaşandı. İçkili bir grup taraftarın, ‘Piazza Di Spagna’ meydanında araç ve dükkanlara zarar vermesi üzerine, İtalyan polisi müdahale etti.

Çıkan çatışma sonucu taraftar ve polisten yaralananlar oldu.

Polise yanıcı madde ve şişe fırlatan Hollandalı taraftarlar, Roma'daki 17. yüzyıldan kalma  Barcaccia Çeşmesi’ne da zarar verdi.

6 ay önce 200 bin Euro'luk bir restorasyondan geçen çeşmenin hasar görmesi İtalyanları kızdırdı. Roma Belediye Başkanı Ignazio Marino, zararı Hollanda Büyükelçiliği'nin karşılamasını istedi.

Arbede sırasında polis 30'dan fazla taraftarı gözaltına aldı. 8 taraftarın, kişi başı 45 bin Euro para cezasına çarptırılarak sınır dışı edilmesine karar verildi.

Hollandalı taraftarlar çarşamba günü de ‘Campo De Fiori’ meydanında da taşkınlık yapmış, 23 taraftar gözaltına alınmıştı.

Sayfa Yükleniyor...