İngiltere Milli Takımı ve Chelsea'nin kaptanı John Terry, milli takımdaki bu görevini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. “Çocukluk hayalim” dediği İngiltere Milli Takımı kaptanlığını bırakmak istemeyen 29 yaşındaki futbolcu, hakkındaki son kararı menajer Fabio Capello verecek.

İngiltere kamuoyunda, Terry'den kaptanlığın alınmasını isteyenler kadar istemeyenler de var. Bu kişilerden biri de 1990 ile 1993 yıllar arasında milli takım menajerliği yapan Graham Taylor. Konunun abartıldığını düşünen Taylor, “Önemli olan Terry'nin futbolcu olarak performansı. Kaptanlık sonra gelir. Kaptan olmak gurur verici birşey, ama Terry'nin sadece futbolculuk yönü de çok önemli” dedi.

Milli takım için Terry'nin çok önemli bir oyuncu olduğunun altını çizen Taylor, son kararı verecek olan meslektaşı Capello'ya da tavsiyede bulundu. Taylor, “Bence büyük resme bakmalıyız ve iki kere düşünmeliyiz. Kaptanlığı ondan almak performansını olumsuz etkileyebilir. Bundan milli takım zararlı çıkar. Capello'nun bunu da göz önüne alması gerekli” ifadelerini kullandı.

Aston Villa'yı çalıştırdığı dönemde takım içinde bu olaya çok benzer bir durum yaşandığını hatırlatan Taylor, “O zaman bu konuyu abartmamıştık. Karşı karşıya gelen iki futbolcum da takımda kalıp, mücadelelerini sürdürmüştü” diye konuştu.