Tek eksik olimpiyat madalyası

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Nazmi Avluca, 2012 Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmayı hedefliyor.

Haberler 05.03.2010 - 12:41

Tek eksik olimpiyat madalyası

Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takımı ile Macaristan'da kampta bulunan Nazmi Avluca, hedeflerini anlattı.

84. kiloda yarışan Avluca, güreş hayatı boyunca birçok madalya kazandığını, ancak madalya koleksiyonunda olimpiyat altın madalyasının eksik olduğunu söyledi.

Olimpiyatlara kadar iki sene daha önünde süre bulunduğunu dile getiren Avluca, bu süreyi çok iyi değerlendirerek kürsünün en üstüne çıkmayı ve altın madalya kazanmayı hedeflediğini söyledi.

Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın gençleştirildiğini ifade eden Avluca, "Ermenistan'da yapılan Dünya Kupası finalinde İran'a kıl payı kaybederek takım halinde gümüş madalyada kaldık. Ancak tüm dünyanın Türk güreşine karşı hayranlık duyduğunu gözlemledik" dedi.

Macaristan'da yapılan Golden Grandprix Turnuvası'na her yıl katıldıklarına dikkati çeken Nazmi Avluca, turnuvanın adeta bir Avrupa ve bir dünya şampiyonası ayarında geçtiğini kaydetti. Burada gösterecekleri performansın Azerbaycan'da yapılacak Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'na yansıyacağını vurgulayan Avluca, hem Macaristan'da hem de Azerbaycan'da hedeflerinin takım halinde şampiyonluk olduğunu sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...