Tek gözlü at, Kentucky Derby'sinde koşuyor

ABD'de tek gözünü kaybetmiş bir safkan, pazar günü ülkenin en saygın koşusu olan Kentucky Derby'sinde koşacak. Atın antrenörü tek gözle yarışacak olmasına rağmen iddialı.

ntv.com.tr 06.05.2017 - 20:35

Tek gözlü at, Kentucky Derby'sinde koşuyor

Dünyanın en önemli at yetiştiricilerinden olan Kentcuky'deki "Calumet" çiftliğinde yaşayan Patch, 3 yaşında safkan bir yarış atı. Geçtiğimiz Haziran ayında yaşadığı talihsiz bir kaza yüzünden sol gözünü kaybeden Patch yarışmaya devam ediyor.

Sol güzünü kaybetmesinin Patch için bir engel olmadığını düşünen antrenörü, “Patch'in popüler olacağını tahmin ettim. 2 yaşındayken gözünü kaybetmiş bir yarış atı olarak onun hikayesi gerçekten de çok ilgi çekici. Ama o oldukça rahat, çok profesyonel ve yarışa hazırlaması kolay bir at. O tam bir yarışçı” dedi.

Talihsiz safkan 6 Mayıs pazar günü ABD'nin en prestijli at yarışı olan ünlü Kentucky Derby'sinde 2000 metrelik kum piste çıkmaya hazırlanıyor.

Bahislerde 1‘e 21 veren Patch‘in kazanma şansı bu engeline karşın hiç de az değil. Patch 22 safkan arasında handikap puanına göre de 8’inci sırada yer alıyor.

2016 GAZİ KOŞUSU'NU GRAYSTORM KAZANDI

Sayfa Yükleniyor...