"Tek suçlu Fatih Terim"

Gökmen Özdenak, Fatih Terim'in bazı oyuncuları Milli Takıma almamasının ardından ortaya çıkan haber ver yorumlar nedeniyle tecrübeli teknik adamın suçlu olduğunu söyledi.

Ntvspor 06.10.2016 - 00:32 | Son Güncelleme : 06.10.2016 - 00:34

3f6ed8324f3446749d479dd391030367.jpg

NTV Spor'da başlayan Kırmızı Çizgi programında konuşan Gökmen Özdenak, "Bu kadar tecrübeli isim iki önemli maç öncesi bu açıklamaları yapıyor. Bu açıklamalar bugün mü gelip konuşulacak. Burada Fatih Terim suçludur. Kimse hikaye anlatmasın. Paraymış da, Arda Turan, Haluk Ulusoy'un oğluyla arkadaşmış da... Avrupa Şampiyonası'nın ardından Fatih Terim çıkıp burada bir basın toplantısında açıklayacaktı. Fatih Terim neden çekindi bilmiyorum. 5+2'lik sözleşmesi mi, 7 senelik ekonomik kazanım mı bunda etkili oldu. Fatih Terim beni de şaşırttı. "Fatih Terim paraya önem vermez" diye biliyordum. Şimdi paraya değer mi veriyor da geçiştiriyor." dedi.

Yapılan yorum ve eleştirilerin hepsinin hikaye olduğunu kaydeden Özdenak, "Fatih Terim bir yerde varsa hepsi teferruattır. Çekinmeden çıkıp konuşacaktı. Böyle böyle oldu, oyuncular şunları yaptı. Benim de hatalarım bunlardır.'Oyunculardan istediğimi alırım, istemediğimi almam' deyip bırakacaktı. Şimdi basın toplantısında soru almıyor. Şenol Güneş de Fatih Terim'e özenmeye başladı. Neden ben sana soru soramayacağım. Bostan korkuluğu muyum? Muhabir olarak geldim, soracağım sen de söyleyeceksin. Burada tek suçlu Fatih Terim'dir. Üzgünüm böyle söylüyorum ama suçlu odur. Fatih Terim'in başarısındaki en büyük neden takım üzerinde kurduğu otorite ve disiplindir. Mustafa Denizli, Fatih Terim kadar olmasa bile başarılıdır ama tembeldir. Fatih Terim'le mukayese edildiğinde Mustafa Denizli'nin teknik kapasitesi daha fazladır. Ama Fatih Terim çok çalışkandır bir de takım ve futbolcu üstünde otorite kurup disiplin sağlar. Fatih Terim takım üstünde otorite ve disiplinini kaybetti. Çok yumuşadığı için şunu yapmış olabilir ben yumuşadım ettim benimle ilgili dedikodu yaptılarsa fatih terimi rahatsız ettilerse şöyle bir çıkış yapayım demiş olabilir." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...