'Teklif gelirse memnun olurum'

Eski Fenerbahçeli Alex de Souza, NTV-NTV Spor ortak yayınında samimi açıklamalarda bulundu. Sancılı ayrılış süreciyle ilgili kimseye kırgın olmadığını söyleyen tecrübeli oyuncu, 'sarı-lacivertli kulüpten son bir maç oynamadan ayrılmanın kendisini üzdüğünü, bu yönde teklif gelirse memnun olacağını' söyledi.

08.06.2014 - 22:00

'Teklif gelirse memnun olurum'

Fenerbahçe'nin eski kaptanı Alex de Souza, tatil için geldiği Bodrum'da NTV ve NTV Spor'dan ortak yayınlanan % 100 Futbol programına konuk oldu.

Sarı-lacivertli kulüpten ayrılış sürecine ilişkin samimi açıklamalarda bulunan Alex, sancılı ayrılış süreci nedeniyle Kadıköy'de son bir maça çıkamamasının kendisini üzdüğünü de söyledi.

Kendisine bu yönde bir teklif gelirse memnuniyetle kabul edeceğini kaydeden Brezilyalı oyuncu, "Kadıköy benim kariyerimde kendimi en iyi hissettiğim yer. Kadıköy'de son bir kez oynayamamış olmak belki de içimi acıtan şeylerden biri. Kasımpaşa maçı benim son maçımmış, ama son maçım olduğunu bile bile oynayamamış olmak benim içimi acıtıyor. Bu fırsatı yakalayıp son bir maç oynayabilirsem, kariyerimi taçlandıracağım bir nokta olur" ifadelerini kullandı.

Alex, aralık ayında futbolu bıraktıktan sonra antrenörlük ve teknik direktörlük eğitimi alarak kariyerine bu yönde devam edeceğini de ifade etti.

'KIRGIN DEĞİLİM'
Kimseye kırgın olmadığını söyleyen Alex, dönemin teknik direktörü Aykut Kocaman ile iletişim problemi yaşadıklarını kaydetti ve şunları dile getirdi:

"Hiç kimseye kırgın değilim. Örnek olarak Aykut Kocaman'ı desteklemediğimi düşünen insanlar olabilir. Ama umuyorum ki hayallerini gerçekleştirebilecek bir takım bulur. İnsanların kafasında böyle bir imaj olabilir ama Kocaman ile ilgili bir sıkıntım yok.

Problem benim ve Kocaman'ın hatası olabilir. Biz aramızdaki sıkıntıları çözemedik ve bir kopma yaşandı. İletişiminiz ne kadar sağlamsa o kadar ileri gidebilirsiniz. Bizim kuramadğımz iletişim olabilir, aramızdaki iletişim biraz engelli gibiydi.

Bu noktada Aykut Kocaman beni takımda istemediğini söyledi. Ben de bu konuyu başkanla görüştüm ve kontratımın iptali yönünde karar alındı. Bu tür şeyler profesyonellikte olabilir.

Aziz Yıldırım'la tartıştığımız zamanlar oldu ama bunlar iş ilişkisi içinde olabilecek şeylerdi. Bir düşmanlık ve sevmemezlik yok, umarım ikisi de hayatlarında istedikleri şeyleri başarabilirler."

KOCAMAN'DAN RET
Yazmayı düşündüğü biyografi kitabına ilişkin de bilgiler veren Alex, Aykut Kocaman'ın kitapta yer almayı kabul etmediğini söyledi. Alex, "Bu kitapta Türkiye'deki kariyerimde yer etmiş insanların olmasını isterim. Aykut Kocaman kitapta yer almak istemediğini söyledi. Ancak kendisiyle ilgili kötü düşüncelerim olmadı, buna saygı duydum. Kitabımda kimsenin bilmediği şeyler de olacak" diye konuştu.

'DÜNYADA RONALDO, TÜRKİYE'DE SELÇUK'
Programda kendisine yöneltilen 'dünyanın en iyi fulbulcusu kim' sorusuna 'Ronaldo' yanıtını veren Alex'in Türkiye ile ilgili soruya verdiği cevap, "Türkiye'den ayrılalı 2 sene oldu ama benim oynadığım döneme göre Türkiye'nin en iyi futbolcusu Selçuk İnan" şeklinde oldu.

'AYRILMAYI HİÇ DÜŞÜNMEDİM'
3 Temmuz günü Fenerbahçe kaptanı olarak ilk ne düşündüğünün sorulması üzerine Alex, “O günlerde Ali Koç, Ali Yıldırım ve birkaç yönetici tesislere geldi. O dönem içinde kulübün artık bir sıkıntıya girdiği, maaşları ödemekte sıkıntıya düşülebileceği, elinde teklif olan varsa, gitmek isteyen var ise gidebilir diye bir toplaptı yapılmıştı. Bu noktadan sonra ayrılanlar oldu. Onların gittiği dönemde ben o toplantıdan hemen sonra Ali Yıldırım ile Samet'in odasında konuştum. Şunu söyledim, ‘Ben Süper Lig'de olsun, 1. Lig olsun 3. Lig olsun, burada devam edeceğim. Benim maaşımı ödersiniz ya da ödemezsiniz. Ben burada devam edeceğim. Maaşım ödenmeyecek ise bana şunu demeniz yeterli. Bana şu zaman öderiz ya da ödeyemeyiz deyin. Ben sadece netleştirmek istedim. Sadece bana ne zaman ödeme yaparsınız bunu bilmek istiyorum ayrılmayı düşünmüyorum’ dedim” şeklinde konuştu.

'ŞOK OLDUM'
Kulübe yöneltilen suçlamaları ilk duyduğunda şok olup olmadığı sorusuna Brezilyalı futbolcu, "Açıkça söylmemek gerekirse şok oldum. Çünkü o seneyi saha içinde yaşamış, sıkıntıları bilen ve temsil eden biri olarak o maçlara şike denmesi hayatımda beni en çok şok eden olay oldu. Açıkçası biz inanamıyorduk, geçen maçlara misal bir Buca maçı, 5-3 bitmiş ama nederen çevirmişiz maçı... Karabük maçı benim soldan geliştirdiğim bir atakta Lugano’nun golü vardı. Ankaragücü maçı vardı ama ilk gole kadar maçın ne olduğuna bakın. Sivas maçına bakıyoruz, tam rahatladık diyorduk Sivas yine gelip gol atıyordu. Şampiyonluk son maça kalıyor. Son maçın da hali ortada. Bunlara şike denince ben şok yaşadım. Andre Santos'un Gaziantep'e attığı son dakika golünü hatırlayalım. Beşiktaş maçını hatırlayalım. 4-2'lik maçta skor 2-1'e geldi. Almeida o golü atsa maç 3-1 olacaktı, atamadı. Dönen topta biz golü attık 2-2 oldu maç döndü. Galatasaray maçını, Arena’daki maçı düşünelim. Son 10 dakikada çevirmişimiz maçı. Bunların hepsine şike denmesi bizi şok etti" diye yanıt verdi.

'DİEGO ÇOK İYİ BİR OYUNCU'
Fenerbahçe'nin transfer görüşmelerini KAP'a bildirdiği Diego Ribas hakkında açıklamalarda bulunan Alex, "Diego çok çok iyi bir oyuncu. Santos'taki kariyer başlangıçından şu dönemine kadar hepsini yakından takip eden biri olarak söyleyebilirimki oynayış tarzı benim çok hoşuma gidiyor. Diego, kalitesi çok yüksek bir oyuncu. Diego'nun avantajı Avrupa futbolcunu biliyor olması. Elbette geldiği zaman biraz zamana ihtiyacı olacak" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...