Tekvandocular bilgisayar oyunlarıyla çalışıyor

Britanlayı tekvandocular 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na dövüş konulu bilgisayar oyunlarıyla hazırlanıyor.

18.03.2009 - 19:52

Britanyalı tekvandocular 2012 Londra Olimpiyatı'na bilgisayar oyularıyla hazırlanıyor. Eski bir Rugby oyuncusu olan performans analisti Des Blackburn, dövüş konulu bilgisayar oyunlarını 6-7 aydır kullandıklarını söyledi.

Blackburn, bilgisayar oyunlarının zihni diri tuttuğunu, el-göz eşgüdümüne faydası olduğunu öne sürüyor. "Sporcular, Manchester'daki antrenman tesislerinin yakınında oturuyorlar. Evlerine gidip bilgisayar oyunu oynamaları konusunda onları cesaretlendiriyoruz."

Britanya takımının madalya umutlarından, 22 yaşındaki Tyrone Robinson ağırlık, kondisyon ve tekvando çalışmalarını birarada yürütüyor, bilgisayar oyunlarını dinlenmek için kullanıyor. "Hiçbir zaman Street Fighter IV karakterleri gibi etrafa ateş topları savuramayacağım. Yine de çılgınca tekmelerinden bazılarını deneyebilirim."

Güney Kore çıkışlı bir spor dalı olan tekvando Olimpiyat programına 1988 Seul Oyunları'nda alındı. Taraftarları, kollar ve bacakların birarada kullanıldığı bu dalı dövüş sporlarının ulaşabileceği son nokta olarak görüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...