Telekom-Hasharon maçı tatil edildi

Basketbolda Türk Telekom ile İsrail'in Bnei Hasharon takımları arasında oynanması gereken maç, taraftarların İsrail'in Gazze'yi işgalini protestosu nedeniyle tatil edildi. Taraftarlar, ısınan İsrailli basketbolculara ayakkabı fırlattı.

Haberler 07.01.2009 - 16:27

Telekom-Hasharon maçı tatil edildi

ULEB Eurocup D Grubu'nda Türk Telekom ile İsrail'in Bnei Hasharon takımları arasında oynanması gereken maç, taraftarların İsrail'i protestosu nedeniyle tatil edildi.

Karşılaşmanın başlamasına yarım saat kala, salonda bulunan seyirciler İsrail aleyhine sloganlar attı. Isınmak için salona gelen İsrailli basketbolculara taraftarlardan biri ayyakkabı fırlatırken, bir grup taraftarda sahaya girmeye çalıştı.

Taraftarlar İsrail'i protestolarını sürdürürken, önce İsrailli basketbolcular ardından da hakemler soyunma odasına girdi.

Türk Telekomlu basketbolcuların taraftarı yatıştırma çabası sonuç vermezken, maçın hakemi ve gözlemcileri saat 19.30'da başlaması gereken karşılaşmanın tribünler boşaltılmadığı takdirde başlamayacağını bildirdiler. Bunun üzerine polis tribünleri boşaltmaya başladı.

Maçın tatil edilmesini isteyen yaklaşık 200-300 kişilik bir grup tribünleri terk etmeyerek protestolarını sürdürürken, hakemler ve gözlemciler tribünlerin tam olarak boşaltılmasını istedi.

Emniyet güçlerinin gruba müdahalesinden sonra hakemler ve Türk Telekom takımı yeniden sahaya çıktı. Ancak İsrail temsilcisi, hakemlerin verdiği 15 dakikalık bekleme süresinde sahaya dönmedi. Bunun üzerine hakemler maçı tatil etti.

Karşılaşma ile ilgili nihai karar, ULEB tarafından daha sonra belirlenecek.

Sayfa Yükleniyor...