Telekom top kayıplarına yanıyor

Basketbol Avrupa Kupası 2. tur ilk maçında İspanya'nın Gran Canaria takımına deplasmanda yenilen Türk Telekom'un antrenörü Merih Çakıroğlu, "Çok iyi mücadele edip, savunma yaptık, ama top kayıplarının kurbanı olduk" dedi.

27.01.2010 - 18:05

Merih Çakıroğlu, 8 farklı yenilginin hiç önemli olmadığını, Ankara'daki rövanşı çok daha farklı kazanacaklarını iddia etti. Çakıroğlu, şöyle konuştu:"Gran Canaria'yı yeneceğimizi düşünüyordum. Ancak 16 top kaybı ve 1-2 saniyede kullandığımız acele şutlar kazanmamızı engelledi. Dış oyunculardan da beklediğimi bulamadım. Hakemler de düdüklerini evsahibi ekip lehine çalınca, maça tuz biber ektiler. Fakat bu fark önemli değil. Ben sporcularıma inanıyor ve güveniyorum. Ankara'da taraftarımızın da desteğiyle bu takımı çok daha farklı yeneceğimize inanıyorum. Şimdi önemli olan Sırp ve Çek takımlarını sahamızda mağlup etmemiz. Biz bu turdan finallere çıkacağız."

Teknik menajer Ercüment Sunter ise bu karşılaşmaya atanmasını eleştirdiği Portekizli hakem Fernando Rocha'nın, rakibin çok sert oynamasına izin verdiğini ve maçın tam kırılma anlarında skoru etkilediğini söyledi.

Türk Telekom, grubundaki ikinci maçında 2 Şubat Salı günü, Çek Cumhuriyeti'nden CEZ Nymburk takımını konuk edecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...