Ten Cate: Hocalar değil, takımlar yarışacak

Barcelona'dayken Rijkaard'ın yardımcılığını yapan Panathinaikos teknik direktör Henk ten Cate 'Burada hocalar değil, takımlar yarışacak' dedi.

02.12.2009 - 22:49

UEFA Avrupa Ligi (F) grubu maçında Galatasaray ile karşılaşacak Panathinaikos'ta teknik direktör Henk ten Cate, Galatasaray karşısında galip gelmek istediklerini söyledi. Ali Sami Yen Stadı'nda basın toplantısı düzenleyen Cate, Barcelona'da yardımcılığını yaptığı Frank Rijkaard'a karşı ikinci maçını yapacağının hatırlatılması üzerine, "Burada hocalar değil, takımlar karşılaşacak. İki takım da teknik direktörlerden daha büyükler" dedi.

Yunanistan Ligi'nde ezeli rakipleri Olympiakos'a karşı aldıkları  yenilginin ardından, yarın yapacakları mücadelenin zorlu olacağına değinen Cate, "Bizler profesyonel insanlarız. Profesyonel olarak en iyi şekilde hazırlanıp, kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız" diye konuştu.

Takımının baskı altında iyi sonuçlar alabildiğine de vurgu yapan Henk ten Cate, "Geçen haftaya kadar ligde son yenilgimiz ocak ayındaydı. Avrupa Ligi'nde de ilk maçımızı kaybettikten sonra üç maçımızı kazandık" ifadelerini kullandı. Cate, Olympiakos maçında silahlı saldırıya uğrayan kaleci Alexandros Tzorvas'ın psikolojik durumuyla ilgili soruya yanıt vermezken, "Nasıl şartlarda bir maç oynadık, buradan anlayın" demekle yetindi.

GİLBERTO: "AMACIMIZ LİDERLİĞİ ALMAK"
Panathinaikos'un Brezilyalı oyuncusu Gilberto, Galatasaray'ı yenmek istediklerini söyledi. Galatasaray'ın iyi bir takım olduğunu ifade eden Gilberto, "Alacağımız bir puan, bizim gruptan çıkmamız için yeterli ama biz kazanmak için sahaya çıkacağız ve amacımız da liderliği almak" şeklinde konuştu. Galatasaray'daki vatandaşı Elano'nun sorulması üzerine Gilberto, "Elano çok iyi bir oyuncudur. Galatasaray ve Brezilya Milli Takımı'nda sonuca etkisi olan, çok üst düzey bir oyuncu. Yarınki maçta da etkili olacağını sanıyorum" karşılığını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...