Tenisin çatısının çatısı

Şemsiye yok, oturup yağmurun geçmesini beklemek yok. Televizyon başındakiler artık daha az reklam izlemek zorunda kalacak.

Ntvspor 18.06.2009 - 23:22

Tenisin çatısının çatısı

İSTANBUL - Yarı saydam, hareketli bir çatı. İşte Wimbledon’da merkez kortun çehresini değiştirecek küçük bir ek.

Turnuva yetkilileri yağmur ya da karanlığın çökmesi yüzünden maçlara ara vermekten bıkmış olmalı. Geçen yıl Rafael Nadal’ın, Roger Federer’in 5 yıllık şampiyonluk serisine son verdiği epik final gibi gösterileri tarihe gömmeyi göze almışlar. Yine de maçları yerinde seyredenlerin bir kısmının bundan şikayetçi olmayacağını tahmin etmek zor değil.

Londra’nın güneybatısını ziyarete giden ve sayıları günde 15 bini bulan izleyiciler rahat edecek. Çatının 2 yakası 7 ila 9 dakikada bir araya gelecek. Şemsiye yok, oturup yağmurun geçmesini beklemek yok. Televizyon başındakiler daha az reklam izlemek zorunda kalacak. "Akşam oldu, kısmetse maçı yarın bitiririz" de yok. Alın size bol ışıklı bir kapalı kort. Tabii turnuvada sadece merkez kort kullanılmıyor.

Bazı yıllar, 2 hafta boyunca kullanılan kort sayısı 20’ye kadar çıkıyor. Bu arada...Federer "Wimbledon’ın yeniliklerle gelenekleri birleştirip gelişmesini takdirle karşılıyoruz." demiş. Tamam güzel oynuyor ama çok sıkıcı bir açıklama değil mi bu?

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...