Terim: Büyük konuşmuyoruz ama iddialıyız

Galatasaray teknik direktörü ile sarı kırmızılı takımın futbolcusu Burak Yılmaz, bugünkü Schalke 04 maçı öncesi NTV Spor mikrofonlarına konuştular.

11.03.2013 - 20:59

Terim: Büyük konuşmuyoruz ama iddialıyız

Şampiyonlar Ligi'nde bugün Schalke 04 ile deplasmanda karşılaşacak olan Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, yanına Burak Yılmaz'ı alarak bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantı sonrası Terim ile Yılmaz, NTV Spor'a konuştular.

Sonuç ne olursa olsun takımıyla gurur duyduğunu belirten Terim, büyük konuşmadıklarını ama iddialı olduklarını söyledi.

Çok ciddi bir rakiple karşılaşacaklarını ifade eden tecrübeli teknik adam, bu tip durumlardan çıkmayı bilen bir ekip olduklarını ve futbolcularına güvendiğini söyledi.

"FUTBOLCULARIMA GÜVENİYORUM"
Almanya Bundesliga’da iyi bir performans sergileyen Schalke 04’ün ciddi bir rakip olduğu belirten Terim, “Ciddi bir rakiple oynayacağız ama biz de bu tip durumlardan çıkmayı bilen bir ekibiz. Futbolcularıma güveniyorum. Kazanma arzusunu sahada göreceğime inanıyorum. Ümit ediyorum bu maçta topu direklere değil, kaleden içeriye doğru yollarız” dedi.

"BURADAKİ MÜCADELE ÇOK FARKLI"
Ligde kendilerinin iyi gitmediğini, Schale’nin ise iyi gittiğini dile getiren tecrübeli teknik adam, “İki haftadır ligde iyi gitmiyoruz. Tam tersi, Schalke kendi liginde iyi gidiyor. Schalke’nin son günlerde formda olduğunu ve iyi oynadığını düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi’nde oyuncularımız üst düzey mücadele etmeleri gerektiğini biliyorlar. Burası Şampiyonlar Ligi, buradaki mücadele çok farklı” şeklinde konuştu.

Hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu, ancak bunun da iddiasız oldukları anlamına gelmediğini belirten Terim, “Hedefimiz gruptan çıkmaktı, ama bu iddiasız olduğumuz anlamına gelmiyor. Sonuç ne olursa olsun takımımla gurur duyacağım. Büyük konuşmuyoruz ama iddialıyız” dedi.

"GELENEĞİ SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ"
Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Burak Yılmaz, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde bu noktaya gelmelerinin gurur verici olduğunu söyledi.

Schalke 04 karşısında hedeflerine ulaşmak açısından çok önemli bir maça çıkacaklarını belirten Burak, Galatasaray’ın Avrupa’da bir geleneğin adı olduğunu ve bu geleneği de sürdürmek istediklerini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...