Terim: Estonya ve Bosna maçları çok önemli

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2010 Dünya Kupası elemlerinde Eylül ayında oynanacak Estonya ve Bosna-Hersek maçlarının çok önemli olduğunu söyledi. Terim, ''Ümidimiz, inancımız hiç değişmedi. Dünya Kupası'na gitmek için elimizden gelenin fazlasını yapmak zorundayız'' dedi.

İSTANBUL - Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Dünya Kupası'na katılma ümitlerinin hiç değişmediğini, Eylül ayındaki Estonya ve Bosna-Hersek maçlarında ellerinden gelenin fazlasını yapmak zorunda olduklarını söyledi.

Ortaköy'deki Esma Sultan Yalısı'nda yapılan Pro Lisans Diploma töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Terim, milli takımla ilgili bir soru üzerine, ''Eylül'de Estonya ve Bosna-Hersek maçlarımız var. Artık daha da önem kazandı. Ümidimiz, inancımız hiç değişmedi. Dünya Kupası'na gitme adına sonuna kadar elimizden gelenin fazlasını yapmak zorundayız'' dedi.

Fatih Terim, ligin erken başladığı yönündeki eleştirilerle ilgili olarak ise, ''Başlama tarihi, ne zaman başlarsanız başlayın sorun oluyor. Ama eğer hafta içi oynama özverisinde bulunabilirsek hiçbir zaman bu tarihte başlamayabiliriz. Bir ikincisi de devre arasını uzatmadan, en kısa sürede devam ederek bunun önüne geçebiliriz. 9-16 Ağustosta başlayan birçok lig var, ama biz bunu alışkanlık haline getirdik. Sıcak, erken, geç, soğuk, hepsinden şikayet ediyoruz. Bunlar belirli bir plan dahilinde yapılıyor. Avrupa kupalarını, milli maçları düşünmek lazım. Yoksa Futbol Federasyonu Planlama Dairesi kimseyi sıcakta oynatmak istemez'' diye konuştu.

Yeni sezonun herkese hayırlı olmasını dileyen Terim, ''Herkese başarılar diliyorum. İnşallah çok daha çekişmeli, çok heyecanlı, çok kaliteli bir lig olacaktır. Sakatlıklardan ve olaylardan uzak bir lig olsun. Umarım Avrupa kupalarında da takımlarımız coşarlar. Bunlar da milli takıma yansıyacaktır'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...