Terim: Hem maç hem oyuncu kazanıyoruz

Fatih Terim, 2-0 kazanılan Honduras maçı sonrası konuştu.

Anadolu Ajansı 30.05.2014 - 07:57

Terim: Hem maç hem oyuncu kazanıyoruz

2016 Avrupa Şampiyonası elemelerine hazırlanan A Milli Futbol Takımı, yaz kampının 3. maçını da kazandı.

Kampın Avrupa ayağında Kosova'yı 6-1, İrlanda'yı 2-1'lik skorlarla geçen Milliler, ABD'deki ilk maçında da Honduras'ı 2-0'la geçti. HABERE GİT

Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, maçın ardından basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.

Performanslarından memnun kaldığı oyuncuları tebrik eden Terim, "İyi gidiyorlar. Oyunun sonunu iyi getirdiler, ikinci yarıda daha iyi toparlandılar ve iyi oynadılar. Kazanmak güzeldi ve kazanma alışkanlığı önemli bir şeydir. Burada hem maç kazanıyoruz hem de oyuncu kazanıyoruz, bu bizim için çok önemli" dedi.

"DAHA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ"
Terim, herkesin her zaman milli takımın yanında olmasını beklediklerini ifade ederek, "Kaybettiğimiz zaman da bizimle beraber olacak taraftara ve seyirciye çok ihtiyacımız var, biz onların, ülkemizin milli takımıyız. Dolayısıyla her şekilde beraber olmak istiyoruz. Çocuklar da bunu hak ediyorlar. Onların desteğini her halükarda alırsak, çok daha iyi işler yapacağız inşallah" ifadesini kullandı.

ÇAMDAL: İYİ GİDİYORUZ
Tarık Çamdal ise üçüncü hazırlık maçını da kazanmalarından mutluluk duyduklarını kaydetti.

Sahada 80 dakika ter döken Tarık, Kosova ve İrlanda'nın ardından Honduras maçını da kazanmanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek, "Kazanmayı alışkanlık haline getirdiğimiz için sevinçliyiz. Allaha şükür iyi gidiyoruz" dedi.

İki gün sonra ABD ile yapacakları maçı da kazanmayı istediklerini anlatan Tarık, maçtaki performansının sorulması üzerine, "İyi oynadığımı, elimden gelen mücadeleyi sahada gösterdiğimi düşünüyorum" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...