Terim: İlk yarıda golü bulmalıydık

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, İspanya maçı sonrası NTV Spor'a yaptığı açıklamada, "İlk yarıda çok pozisyonumuz vardı. Sonuçta rakip İspanya, bunlardan birini atmalıydık" diye konuştu.

Ntvspor 29.03.2009 - 01:44

Terim: İlk yarıda golü bulmalıydık

MADRİD - Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, İspanya'nın 1-0'lık üstünlüğüyle biten karşılaşma sonrası NTV Spor'a konuştu.

Karşılaşmanın ilk 45 dakikasındaki futbola dikkat çeken Terim, "Rakibimiz o kadar pozisyona sokmadık. İlk yarıdaki oyundan müthiş derecede memnunum. Çok pozisyonumuz vardı. Sonuçta İspanya ile oynuyoruz, bunlardan birini atmalıydık" dedi.

İkinci yarıda takımın yorulduğunu ifade eden tecrübeli teknik adam, "Maalesef 55'ten sonra fizik olarak İspanya'nın seviyesine çıkamadık. Takımım yoruldu. Orta sahayı güçlendirmek için hamleler yaptık. Ancak maalesef yine o ana kadar rakibe bir şey vermeyen takımımız, ölü toptan golü yedi. Bu kadar iyi oynarken böylesine kötü gol yememiz maçın onların adına iyi geçmesini sağladı." diye konuştu.

Bernabeu'da son Avrupa şampiyonu İspanya'ya karşı cesur bir futbol oynadıklarını belirten Terim, "Oyuncu tercihlerimizde cesur kararları hep veriyoruz. Ancak fiziki handikaplar bizi ekonomik oynamaya zorladı. Fizik fiziğe cevabı vermemiz gerekirdi. Bunu yapamadık. Ama Çarşamba günü Ali Sami Yen'de inşallah kazanırız. İstanbul'da kazanırsak avantajımız da olacak. Bosna'nın bugün kazanması 9-8-7 diye sıraladı hepimizi. İnanıyorum ki İstanbul'da taraftarımızla beraber 3 puanı alırız" ifadelerini kullandı.

Terim oyuncu değişiklikleriyle ilgili soru üzerine de, "Oyunun içerisinde Arda var, Nihat var, Tuncay var. Yani olaya bir santrafor çıktı, bir orta saha girdi şeklinde bakarsak bu işleri çözemeyiz. Bu seviyelerdeki maçlar, öyle dışarıdan görüldüğü gibi değil" yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...