Terim imzayı attı

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ile 2 yılı opsiyonlu olmak üzere 7 yıllık sözleşme imzaladı. İmza töreninde açıklamalarda bulunan Terim, öncelikli hedeflerinin Türk futbolunun geleceğini inşa etmek olduğunu söyledi.

Ntvspor 15.11.2013 - 19:17

Terim imzayı attı

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ile 5+2 yıllık sözleşme imzaladı.

Adana Hilton Otel'de düzenlenen imza törenine, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Fatih Terim ile federasyon yöneticileri katıldı.

İmza töreninde konuşan Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, ''Hocamızın imza törenini kendi memleketinde yapalım dedik. Yaptığımız görüşmeler sonucunda kendisini ancak ikna edebildik. Onun için de çok kısa zaman içinde sizlere bildirdik'' dedi.

Terim'i ikna etmek için uğraştıkları konunun, kaç yıl görev yapacağı ne de maddiyat olduğunu vurgulayan Demirören şöyle devam etti:

''Hocamızın ağzından bir laf çıkmıştı ki Türkiye hocamızın yapısını bilir, 'Mayıs'a kadar imza atmayacağım' diye. Hocamız, bu lafında diretti. Bize göre de haklıydı. Ancak bir kurumda işler her gün yürüyor. Yürümesi de gerekiyor. Hocamız da hemfikir. Geride bile kaldık. Yapmamız gereken çok işimiz var. Onun için yönetim kurulu olarak hocamızı ikna ettik ki 'İmzayı atalım, ağzından çıkan lafın sorumluluğunu da ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız alalım' diye. Hocamız da bunu kabul etti.

Tekrar teşekkür ediyorum. Hocamız ile beş artı iki yıllık bir mukavele yaptık. İki yılın opsiyonu federasyonumuza ait. Bu kadar uzun bir vade, belki Türkiye'de veya Avrupa'da bir ilk. Bunun sebebi 90 yıllık federasyon tarihinde 57 hocanın geçmesi. İstatistiklere baktığımız vakit teknik direktörler ortalama 1,6 sene kalıyor. Demekki istikrarı sağlayamadığımız sürece başarı gelmiyor. Bu, takımlarımızda da aynı. Takımlarımıza baktığımız vakit hoca süresi çok kısa, orada da istikrarı yakalayamıyoruz. Bizim hedefimiz bir turnuvaya katılıp ya da katılmamak değil. Türk Milli Takımı, beş sene veya sekiz sene arayla bir turnuvaya katılabiliyor. Bizim hedefimiz her turnuvaya kalıcı bir takım yaratmak. Bu da ancak istikrarla olur. Bu da hocamızla olur diye düşündük. Hocamız da bunda hemfikir. Hem Türkiyemize hem milli takımıza hem de hocamıza hayırlı olmasını diliyorum."

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ise, "Türk futbolundaki refomları yapmaya karar verdik. Umarım, hep beraber bu yolda Türk futbolunun geleceğini inşa ederiz. Allah yolumuzu açık etsin. Kendilerine bana gösterdikleri güven ve alakadan dolayı teşekkür ederim. Tabi ki turnuvalara katılmayı hedefleyeceğiz. Ancak öncelikli hedefimiz, Türk futbolunun geleceğini, yapı taşlarını istikrarlı bir şekilde inşa etmek" ifadelerini kullandı.

'EKİBE DAHA BİRÇOK ARKADAŞ KATILACAK'
Deneyimli teknik adam, "Ekibimiz aynı ekip. Hamza hoca ve Alper hoca kalmak şartıyla bütün düşüncelerimizi milli maçların ardından başkanımızla paylaşayacağız. Geç kaldığımız bazı şeyleri rötarlı olarak kapatacağız. Ekibe daha birçok arkadaş katılacak" dedi.

'BUNUN ADINA REFORM DİYECEĞİZ'
Feviz konusuna da değinen Terim, "Fevzi Tuncay için gerekeni yapacağım. Sadece Fevzi için değil başka arkadaşlar için de bunu yapacağız. Yeniden yapılanma kelimesini yasakladık. Bunun adına reform diyeceğiz. Bizden önceki arkadaşlarımıza saygısızlık olmasın. Her dakika yeniden yapılanma olmaz. Bu yüzden reform yapacağız" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...