Terim: Kadın taraftara küfür etmedim

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, deplasmanda Medical Park Antalyaspor ile yaptıkları maçta bir kadın taraftara küfür ettiği şeklindeki iddianın gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Anadolu Ajansı 29.10.2011 - 15:49

Terim: Kadın taraftara küfür etmedim

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bir kadına küfrettiği yönündeki haberlerle ilgili olarak kulübün internet sitesinden açıklama yaptı.

Terim, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan ve tazminat davası açan kadın taraftarın şikayetini iyi niyetli olarak karşılamasının söz konusu olmayacağı söyledi.

Fatih Terim açıklamasında, davayı yakından takip edeceğini ifade etti.

Terim, şunları söyledi:

''23 Ekim'de Antalya'da oynadığımız maçın son dakikalarında bir kadın taraftara küfür ettiğim yönündeki iddia ve haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır, böyle bir olay yaşanmamıştır. Bu şikayeti iyi niyetli karşılamam söz konusu değildir.

Bu davayı yakından takip edeceğimi ve asılsız iddianın sahipleri hakkında karşı yasal sürecin sonuna kadar kullanılacağını saygılarımla arz ederim.''

100 BİN LİRALIK DAVA
Antalyasporlu taraftar Mürüvet Karaboğa, Fatih Terim hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet dilekçesi verdi. Kendisine küfrettiğini öne sürdüğü Terim’den 100 bin lira tazminat talep etti.

100 bin liralık tazminat talebiyle dava açan Karaboğa'nın avukatı Rasim Demirkan, “Müvekkilim Galatasaray'ın yedek kulübesinin hemen arkasındaki tribünde arkadaşlarıyla maçı izliyormuş. Bu sırada hakeme küfür eden Fatih Terim'e, tribündeki taraftarlar tepki gösteriyor ve o anda bayan olan müvekkilim 'Fatih Hocam, ayıp olmuyor mu?' diyor. Terim ise müvekkilime 'Kapat çeneni'' diyor ve küfrediyor. Daha sonra taraftarlar tepki gösterince de Terim, 'Şikayetçiyim alın bunları' diyor ve bayan müvekkilimi jandarma ekipleri tribünden indiriyorlar” diye konuştu.

Demirkan, tribünde yaşanan olayın ardından Galatasaraylı yönetici Abdurrahim Albayrak ve Yardımcı Antrenör Ümit Davala'nın Mürüvet Karaboğa'nın yanına gelerek, özür dilediklerini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...