Terim: Korkmaz'a yardımcı olunmalı

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Galatasaray’ın başına getirilen eski öğrencisi Bülent Korkmaz’a herkesin yardımcı olması gerektiğini söyledi.

Haberler 25.02.2009 - 10:35

Terim: Korkmaz'a yardımcı olunmalı

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, İspanya ile 4 günde iki maç oynayacaklarını belirterek, ''Ümit ediyorum ki İspanya karşısına ideal kadromuzla çıkabiliriz'' dedi.

Bursasporlu taraftarlarca oluşturulan www.bursasporum.com internet sitesince Bursa Suare'de düzenlenen ''Yılın En İyileri'' ödül törenine katılan Terim, tören sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

A Milli Takım'ın Dünya Kupası elemeleri D Grubu'nda İspanya ile 28 Mart ve 1 Nisan'da yapacağı maçlara değinen Terim, bu zorlu karşılaşmalara en iyi şekilde hazırlandıklarını söyledi.

Terim, 28 Mart'ta deplasmanda yapılacak ilk karşılaşmanın büyük olasılıkla Madrid'te Barnebau Stadında oynanacağını belirterek, ''Maçı Madrid'e almaları güzel. Barnebau Stadı çok güzel. 90 bin seyirci olur mu olur, o da güzel. Çok hoş bir ortam olacaktır. Bizim oyuncularımız da bu güzel ortamı inşallah daha fazla güzelleştirmek için ellerinden geleni yapacaktır. İspanya ile 4 günde iki maç oynayacağız. Ümit ediyorum ki İspanya karşısına ideal kadromuzla çıkabiliriz. Mesela şu anda ayağı kırıldığı için Servet'i kaybetmiş bulunuyoruz. Ümit ediyorum bu fazlalaşmaz. Ama şartlar ne olursa olsun orada çıkıp oynayacak olan oyuncularımız, diğerlerini aratmayacaktır'' dedi.

BÜLENT KORKMAZ DEĞERLENDİRMESİ
Terim, bir gazetecinin, ''Galatasaray'da bayrak teslimi devam ediyor. Öğrenciniz Bülent Korkmaz, Galatasaray'ın başına geçti. Ne diyeceksiniz?'' sorusuna, ''Bugün, bir talebemizin, Ertuğrul Sağlam'ın antrenmanına ve tesislerine geldik. Bir talebemiz de Galatasaray'ın başına geldi. Bülent Korkmaz, ümit ediyorum ki teknik adamlıkta da futbolculuğu kadar başarılı olacaktır. Herkesin yardımcı olması gerekir'' cevabını verdi.

LİGDEKİ TEKNİK DİREKTÖRLERİN ÇOĞUNLUĞUNUN YERLİ OLMASI
Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe dışındaki tüm takımları yerli teknik direktörlerin çalıştırdığının hatırlatılması üzerine Terim, ''Türk teknik adamlar için zaman zaman söylediğim şeyler demek ki yerine geliyor. Türk insanının kendisine duyulan güveni boşa çıkarmayacağını söyleyen biriyim. Bunun içinde teknik direktörlerimiz de var, antrenörlerimiz de... Onlar bizi daha güzel yerlere taşıyacaklardır. Şans verildiğinde, güvenildiğinde, sabredildiğinde Türk insanı çok önemli şeyler başarabileceğini gösteriyor. Bundan dolayı da son derece memnunum. Çünkü aşağı yukarı çok uzun yıllar önce de ben bunları söylediğim için, fikirlerimin teyit olmasından da son derece memnunum'' diye konuştu.

Bu arada ödül gecesinde Fatih Terim ''Yılın Teknik Adamı'' ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da ''Yılın Yönetimi'' ödülüne layık görüldü.

Sayfa Yükleniyor...