Terim: Şartlar bizi zorladı

Milli Takımlar Teknik Direktör Fatih Terim, kadro ve zemin nedeniyle yaşanan zorluklara rağmen Estonya karşısında alınan 4-2'lik galibiyetin sevindirici olduğunu söyledi.

Ntvspor 05.09.2009 - 23:59

KAYSERİ - A Milli Takım'ın 2010 Dünya Kupası elemelerinde Estonya'yı 4-2 yendiği maçın ardından NTV Spor'a konuşan teknik direktör Fatih Terim, yaşadıkları olumsuzluklara karşın sahada galibiyetle ayrıldıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Kayseri Kadir Has Stadı'nın zemininden şikayet eden tecrübeli teknik adam, "Zemin oyunumuzu çok etkiledi. Pas yapmayı seven, dripling yapmayı seven bir takım olduğumuz için kötü zemin sıkıntı yarattı. Aylar öncesinden ilan edilmesine rağmen, böyle bir sahayla karşılaşmak bizi üzdü. Biraz konsantrasyon eksikliği ve takımdaki zorunlu değişiklikler istemediğimiz pozisyonlar vermemize neden oldu. Ancak yine de 4 gollü bir galibiyet almak güzel" diye konuştu.

Terim, Milli Takım'ın oyun anlayışıyla ilgili bir soru üzerine, "Oyunun kontrolünün bizde olması, aktif dinlenme ve oyunu set hücumuna taşım adına zaman zaman kontrollü oyunu istiyorum. Her topun final topu olmayacağını öğreneceğiz. Her top hızlı oynanmaz, öne oynanmaz. Oyun içinde zorunlu değişiklikler yaptık. Allahtan Hamit'te ve Arda'da bişey yok. Baskı kurmak, 4 gol atmak güzel ama Estonya bu kadar pozisyon bulmamalıydı. Yediğimiz şok gol ve zeminin azizliği bizi biraz etkiledi diyebiliriz" şeklinde konuştu.

Terim, Milli Takım'ın finallere katılma şansıyla ilgili olarak da, "Bosna'yı yenersek, onların Estonya deplasmanı ve evlerinde İspanya maçları var. Biz daha avantajlı duruma geliriz. Biz Avrupa'daki her takımla başa baş oynarız. Bosna ile deplasmanda oynayacağımız maç bundan farklı olacak. Orada dikkat, konsantrasyon ve coşku daha fazla olacak" dedi.

ESTONYA CEPHESİ
Estonya Milli Takımı Teknik Direktörü Tarmo Rüütli ise, Türkiye'nin galibiyeti hak eden taraf olduğunu ifade ederek, ''Maç sürekli gitti geldi ve enteresan bir maç oldu. 2-2'den sonra Türkiye daha güçlü bir oyun sergiledi. Saha avantajını kullanarak hak ettiği galibiyeti aldı'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...