Terim: Seyircimden özür diliyorum

Bütün kabahati kendisinin üstlendiğini belirten Terim, "Seyircimden özür diliyorum" dedi.

Terim: Seyircimden özür diliyorum

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 6-1'lik Real Madrid mağlubiyeti sonrası NTV Spor'a özel açıklamalarda bulundu. Bütün kabahati kendisinin üstlendiğini belirten Terim, "Seyircimden özür diliyorum" dedi.

Real Madrid'in ilk golüne kadar çok iyi oynadıklarını vurgulayan Fatih Terim, "Bu tip skorların ardından fazla konuşulmaz ama her zaman söyleyeceğimiz bir söz vardır. Ağır bir şekilde 3 puan kaybettik. Golü yediğimiz dakikaya kadar yarım pozisyonları yok, bizim 3-4 pozisyonumuz var. Ama pozisyon vermeden golü yiyoruz. 32 dakika Real Madrid'e karşı başka nasıl oynayabilirsiniz. Hava topuna çıkıyoruz, golü kalemizde görüyoruz. Tabi bu bizim canımızı alıyor" dedi.

Mücadelenin ikinci yarısına da iyi başladıklarını ancak yedikleri golden sonra dağıldıklarını belirten tecrübeli teknik adam, "İkinci yarıya da iyi başlıyoruz. Yine golü kaçıran biziz. Beraberlik olsa seyirciyle beraber farklı şeyler olacak. Ama maalesef yine bir hatayla ikinci golü yiyoruz. Ordan sonra oyuncularımız da düşüyor. Real Madrid gibi bir dev karşısında böyle 2-0 yenik duruma düşerseniz, yapacak fazla bir şey de yok. Sonra tamamen dağıldık ve daha farklı da olabilirdi" diye konuştu.

"Yapılmaması gereken bütün hataları yaptık" diyen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Zaten az hata yapmanız lazım, sizin hatalardan faydalanmanız lazım. Ama hataları hep biz yaptık. Yapılmaması gereken bütün hataları yaptık, bunun da cezasını keserler. Kimse Real Madrid'e 30 dakikada bunları yapabileceğimizi sanmıyordu. Futbolun bazı kuralları ve prensipleri var. Sadece koşarak ya da mücadeleyle bir şey yapamazsın, her şeyin bir arada olması lazım" ifadelerini kullandı.

"Ben seyircimden özür diliyorum" diyerek kabahatin kendisinde olduğunu söyleyen Terim, "Sonuç olarak ben seyircimden özür diliyorum, bütün kabahat benimdir. Oyuncularımız yine bize lazımdır. Şunu kimse unutmamalı ki; oyuncular bazen şahsiyet mücadelesi yapmalıdır. Yenilebilirsiniz, biz ilk defa yenilmiyoruz. Bunlar olacaktır. Bu kadar güzel atmosferden sonra gelen yenilgiden dolayı özür diliyorum. Aslında alışkın da değiliz yenilgiye ama oluyor böyle şeyler. Bazen elimizden gelen bir şey olmuyor, Real Madrid'i tebrik ediyoruz" şeklinde konuştu.

Skora bakıldığında farklı bir maç olduğunun da düşünülebileceğini söyleyen Fatih Terim, "Dışarıdan skora bakan, Real Madrid'in bizi kapattığını ve farklı yendiğini düşünür. Ama öyle bir şey yok. İnsanı üzen taraf da budur. Biz kendimizi yakıyoruz. Real Madrid'le oynuyosun ve cezanı da keser" dedi.

Maçın kırılma anının kesinlikle yedikleri ilk gol olduğunun altını çizen Terim, "Yediğimiz ilk gol maçın kırılma anıdır. O ana kadar oyunun tek hakimi Galatasaray, muhteşem oynayan Galatasaray, 3-4 tane pozisyon bulan Galatasaray, ancak böyle bir gol yerseniz sonra bu duruma düşersiniz" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...