Terim: Transfer olmazsa dünyanın sonu değil

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, transfer gelişmeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

06.01.2013 - 23:18

Terim: Transfer olmazsa dünyanın sonu değil

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Alanyaspor maçı (Galatasaray gol olup yağdı)sonrası transfer gelişmeleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dış transferle ilgili başkan Ünal Aysal'a birkaç isim verdiğini belirten Terim, "Gelişmeleri takip ediyoruz. Bize katkıda bulunacak bazı oyuncularla temas kuruluyor. En kısa süre içerisinde transfer olmazsa dünyanın sonu değil. Sırf transfer yapmak için de yapmayız" dedi.

Transfer listesi vermesine rağmen basında hiç olmayacak bazı isimlerin yer aldığını dile getiren Terim, "Biraz daha dikkatli olunursa ve Galatasaraylılara daha doğru bilgi verilirse çok memnun olurum. Galatasaray başkanı ve yöneticileri transfer için ellerinden geleni yapıyor. Biz de görevimizin başındayız. Olması gereken de bu zaten" diye konuştu.

Bir oyuncu yokluğunda sistem değişikliği yapmanın çok doğru olmadığını kaydeden Terim, "Çok emek verdik. Kolay oturmuyor bu sistem. Eboue'nin yokluğunda Sabri, olmazsa Hamit var. Transferi yerli veya yabancı diye ayırmayalım ama ben eğer eksiklerimizi veya düşündüklerimizi kendi ülkemden halledebilirsem başka bir yerde bir şey aramam. Gerek ekonomik olarak, gerek başka konulardan dolayı maalesef transfer olmuyor. Daha 5 Şubat'a kadar çok vaktimiz var. Gelişmeler olabilir. Bu gelişmelere de açığız" dedi.

"OLMAYAN TRANSFERLERİN SORUMLUSU BENİM"
Kendilerine seviye atlatacak oyuncuları seçmeye çalıştığını kaydeden Terim, "Benim iyi karakterli, takıma katkıda bulunacak oyuncuya hayır dediğim hiç görülmemiştir. Öyle haberler çıkıyor ki, ben de hayret ediyorum. Quaresma konusunu sezon başında kendim söyledim, ama daha sonra bir yaklaşımımız olmadı. Olmayan transferlerin sorumlusu benim. Karar verirken Galatasaray'ın bundan sonraki yıllarını da düşünmek zorundayım. Siz bence daha iyi araştırırsanız, neyin doğru olduğunu bilebilirsiniz. Transfer yaparken ekonomik olarak bizim için geriye dönüşü olmalı. Galatasaray camiasının bize olan güvenin biliyorum. O sorumluluk içinde davranıyorum" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...