Terim'den B Planı'na geçiş

Almanya'da kampa giren A Milli Futbol Takımı’nda stoper sıkıntısı yaşanıyor. Türkiye kadrosunda bulunan Ersan Gülüm, Serdar Aziz ve Hakan Balta'nın sakatlıkları futbol direktörü Fatih Terim'i düşündürüyor.

Haberler - Ntvspor 24.03.2015 - 09:46

Terim'den B Planı'na geçiş

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri’nde Hollanda ile karşılaşacak Milli Takım, stoperlerden yana sıkıntılı.

Ay yıldızlılarda Ömer Toprak'ın, Milli davete olumsuz yanıt vermesinin ardından kadroya Ersan Gülüm dahil edilmişti. Ancak hem Ersan'ın hem de Serdar Aziz ve Hakan Balta'nın hafif sakatlıklarının bulunması, Futbol Direktörü Fatih Terim'i düşündürüyor.

TERİM’İN B PLANI
Milli Takım Sağlık Heyeti, kadrodaki stoperleri hazır duruma getirmeye çalışıyor. Ancak teknik ekip, bir yandan da "B" planı için hesaplar yapıyor. Mehmet Topal'ın zaman zaman savunmanın ortasında görev yapması, Fatih Terim'in seçeneklerinden biri. Tecrübeli teknik adam, Topal'ı bir çok kez defansta oynattı. Mehmet Topal, Türkiye'nin kaybettiği izlanda ve Çek Cumhuriyeti maçlarında savunmanın ortasında görev yapmıştı. İstanbul Başakşehir'den kadroya dahil edilen Mahmut Tekdemir de form grafiğiyle seçenekler arasında yer alıyor.

Savunmanın ortasında tamamen hazır duruma gelmeleri halinde Hakan Balta, Serdar Aziz ve Ersan Gülüm'den ikisinin forma giymesi bekleniyor. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, oyuncuların sağlık durumuna göre tercihini yapacak.

Sayfa Yükleniyor...